باشگاه خبرنگاران/ وزیر جهاد کشاورزی گفت: بازار گوشت مرغ و تخم مرغ به زودی کنترل و متعادل می‌شود.

کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تنظیم بازار قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تامین امنیت غذایی و ارتقای سطح امنیت تولید را دارد و تلاش می‌کند که در سفره مردم گوشت مرغ وجود داشته باشد.
او با اشاره به تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ در خصوص دلایل افزایش اخیر این دو کالای پرمصرف مردم نیز بیان کرد: دلیل خاصی برای افزایش قیمت اخیر نمی‌بینم چرا که گوشت مرغ به اندازه کافی وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از تلاش بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین نهاده ‌های مرتبط با تولید گوشت مرغ خبر داد و گفت: همه تلاش می‌کنند که بخش تولید نیز در این عرصه در اختیار تولید کننده‌ ها قرار گیرد.
خاوازی با اشاره به همکاری حداکثری وزارت جهاد کشاورزی با ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ، افزود: از دو طریق افزایش قیمت برای تولید کننده ‎ها و توجه به دغدغه مصرف کنندگان، بازار گوشت مرغ و تخم مرغ به زودی کنترل و متعادل می‌شود.

نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آینده اعلام می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: عملیات و بررسی کارشناسی برای تعیین قیمت جدید خرید گندم آغاز شده است و به زودی نرخ خرید تضمینی این محصول برای سال آینده اعلام می‌شود.
کاظم خاوازی افزود: امروز کار قیمت‌گذاری گندم برای سال زراعی جدید در وزارت جهاد کشاورزی نهایی شده و کار کارشناسی و مذاکره با کشاورزان تولید کننده گندم برای آنالیز قیمت نیز انجام شده است.
او برنامه وزارت جهاد کشاورزی را تلاش برای وفور تولید و برنامه‌ریزی برای تولید مستمر عنوان کرد و افزود: هم اکنون بیش از نیاز داخل مرغ و تخم مرغ در کشور تولید می‌شود.
وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر ۲ روزه به استان اردبیل، از چند واحد تولیدی حوزه کشاورزی از جمله مرغداری، تولید جوجه، کشتارگاه مرغ، گلخانه و طرح آبیاری پایاب سد گیوی شهرستان کوثر بازدید کرد.
او قرار است امروز در جریان سفر به شهرستان گرمی، بیله‌سوار و پارس آباد با ظرفیت ‌های کشاورزی شمال استان اردبیل آشنا شده و ضمن بازدید از اراضی زراعی پایاب سد خداآفرین و شهرک گلخانه ‌ای ۱۶۰۰ هکتاری مغان، مشکلات اساسی حوزه کشاورزی این منطقه را از نزدیک بررسی کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today