فارس/ کمپین «فرهنگیان کرمانی بی بهره از تعاونی سحاب» ابتدای هفته گذشته با ۱۲۰۰ حمایت در «فارس من» ثبت شد. برای روشن شدن بهتر موضوع با یکی از امضا کنندگان پویش، تلفنی به گفت‌و‌گو نشستیم.

کمپین «فرهنگیان کرمانی بی بهره از تعاونی سحاب» ابتدای هفته گذشته با ۱۲۰۰ حمایت در «فارس من» ثبت شد. در بخش‌هایی از این کمپین آمده است: «شرکت تعاونـی «سحاب» فرهنگیان سال ۷۷ با عضویت فرهنگیان کرمان با هدف ارائه خدمات به اعضا و کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری تشکیل شد. باتوجه به سرمایه اولیه ۱۷۰ تا ۳۶۰ هزار تومان، اما متاسفانه فعلا هیچ سودی عاید فرهنگیان نشده است لذا از شما نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و همه سهامداران استدعا داریم با همفکری و همدلی تکلیف «سحاب» را روشن کنید.»
برای روشن شدن بهتر موضوع با یکی از امضا کنندگان پویش، تلفنی به گفت‌و‌گو نشستیم. وی که از فرهنگیان شهرستان بم بود، به ما در مورد تاریخچه تعاونی سحاب گفت: تعاونی فرهنگیان سحاب سال ۷۷ با ۲۵ هزار عضو اولیه با هدف ارتقای معیشت فرهنگیان شروع به کار کرد. حتی یادم هست در آن زمان آقای «فتحی زاده» مدیر کل وقت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه، فرهنگیان را ترغیب به عضویت در این تعاونی می‌کرد و به ما می‌گفتند با عضویت در سحاب چند سال دیگر حتی به حقوق خودتان هم نیاز نخواهید داشت.
این معلم در ادامه پیرامون دریافتی های سهامداران سحاب طی ۲۲ سال گذشته افزود: آن‌زمان که من عضو شدم حدود ۴۰ هزار تومان ماهیانه حقوق دریافت می‌کردم و ماهیانه ۵ هزار تومان آن را به عنوان حق عضویت به تعاونی می‌دادم. اما در این مدت ۲۲ سال تعاونی تنها پولی که به عنوان سود یا هر چیز دیگر به ما پرداخت کرد در سال ۸۲ بود که در یک فقره ۵۰ هزار تومان دادند و در یک فقره دیگر ۴۰ هزار تومان.
وی در ادامه صحبت‌های خود توضیحاتی در مورد اموال و سرمایه‌های ثبت شده تعاونی داد: در طی این سالها به ما می‌گفتند تعاونی ضررده شده است و به همین دلیل نمی‌تواند پرداختی به سهامداران داشته باشد. این ادعاها توسط مدیران تعاونی در حالی صورت می‌گرفت که در سالیان گذشته تراز نامه مالی تعاونی منتشر نشده است و ما نمی‌دانیم درآمد حاصل از اموال تعاونی مانند دو هتل در شهر مشهد، دو کارخانه در کرمان و فروشگاه زنجیره‌ای معلمان که ماهیانه طبق گفته‌‌‌‌‌ی خود مدیر عامل فعلی به من دو میلیارد اجاره آن می باشد، کجا صرف شده است.
وی در پایان سخنان خود گفت: تعاونی اموال دیگری هم دارد. در حقیقت طی این سالها من به مدیرانی که آمدند و رفتند اعتماد ندارم. اخیرا هم گفته اند که هتل طرقبه مشهد را فروخته اند به قیمت سال ۹۸ و قرار است، مبلغ فروش را بین سهامداران تقسیم کنند. در صورتی‌که من به خود همین موضوع هم معترضم زیرا قیمت ملک از سال ۹۸ تا به امروز کلی تفاوت کرده است.خبرنگاران ما در «فارس من» با بررسی ابعاد مختلف موضوع پیگیر مطالبه فرهنگیان کرمانی هم چنان هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar