شبستان/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: هم اکنون ۱۴۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که با ادامه این فرآیند به‌زودی استان اردبیل وارد وضعیت قرمز خواهد شد.

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این زمینه توضیح داد: هم اکنون 143 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که با ادامه این فرآیند بزودی استان اردبیل وارد وضعیت قرمز خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: متاسفانه ظرفیت بخش های کرونایی بیمارستان اردبیل در حال تکمیل هست و طی روزهای اخیر بخش های بسته شده در خصوص درمان کرونا دوباره بازگشایی شد.
این مقام مسئول افزود: 34 بیمار مبتلا به ویروس کرونا که وضعیت عمومی آنها رو به وخامت است در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه هستند.
حبیب زاده ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه شستشوی دست ها به صورت مرتب و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می تواند تاثیر مهمی در کاهش ابتلای افراد به ویروس کرونا باشد و امیدواریم استان اردبیل وارد وضعیت حاد قرنطینه نشود.
وی خاطر نشان کرد: مدیریت تالارهای عروسی و استخرها ارائه خدمات با ظرفیت های مشخص شده را رعایت کنند تا سلامت عمومی جامعه به خطر نیافتد و از همه شهروندان که از خدمات عمومی استفاده می کنند درخواست می شود که ماسک بزنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان یادآور شد: در مکان های سرپوشیده که ازدحام جمعیت هست و کارکنان ادارات نیز باید در استفاده از ماسک پیشقدم باشند.
حبیب زاده اظهار داشت: پیشگیری بهتر از درمان است و آحاد مردم جامعه باید پیش از ابتلا به بیماری در خصوص رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی دقت نظر بیشتری داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today