ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: متاسفانه حدود 30 درصد از کسانی که از تاکسی استفاده می‌کنند و تعداد بسیار کمی رانندگان تاکسی به ماسک مجهز هستند.

عباسعلی درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: حدود 40 درصد افراد در اتوبوس‌ها و 50 درصد افراد در بانک‌ها از ماسک استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: امروز ویروس در همه جا پخش شده است، هر کسی از خانه بیرون می‌آید، باید ماسک بزند. استفاده از انواع ماسک‌ها می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر باشد و حتی تا 90 درصد نیز پیشگیری کند.
وی افزود: فاصله اجتماعی یک الی دو متری باید در هر جایی و با هر فردی حفظ شود، بسته به نوع فعالیت و در هر جایگاهی چه به عنوان شاغل و چه به عنوان مراجعه کننده باید دستورالعمل‎های مختص آن شغل و مکان را رعایت کنیم.
درستی بیان کرد: بارها گفته شده است که اصول اساسی لازم برای کنترل بیماری استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی هوشمند هست. هر چند وضعیت کنونی نسبت به دو هفته گذشته کمی بهتر شده است، اما کافی نیست.
وی با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر اماکن و اصناف، اظهار کرد: برخلاف میل باطنی بهداشت، نظارت‌ها را بیشتر و تشدید کرده‌ایم و مجبوریم مکان‌هایی را که رعایت نمی‌کنند، پلمب و تعطیل کنیم. از هفته بعد نظارت‌ها را تشدید و سخت گیرانه خواهیم کرد.
درستی در خاتمه بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دست‌ها و ضد عفونی آن‌ها با مواد الکلی تایید شده تاکید کرد و گکفت: هم مردم و هم مسئولان واحدهایی که مردم برای دیرافت خدمات به آن‌ها مراجعه می‌کنند باید اصول بهداشتی را رعایت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today