صدا و سیما/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابتلا ۴۰۰ نفر از کادر درمانی در صورت طغیان کرونا، خدمات دهی به بیماران در فارس امکان پذیر نیست.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه افتتاح بخش بیمارستان اعصاب و روان محرری، گفت: رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی و حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی مهمترین عوامل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در استان است.
او با بیان این که آمار مبتلایان به کرونا در فارس روبه افزایش است افزود: در چند هفته اخیر ظرفیت بیمارستان‌های مرحله نخست استان و شیراز تکمیل شد و مجبور به استفاده از بیمارستان‌های مرحله دوم شدیم.
وی گفت: اگر شهروندان اصول بهداشتی را رعایت نکنند دچار طغیان بیماری خواهیم شد و امکانات ما اجازه رساندن خدمات بیش از این را به مردم نمی‌دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که در حال حاضر وضعیت کلانشهر شیراز زرد است، افزود: هر لحظه ممکن است به سمت قرمز برویم.
لطفی از همشهریان و هم استانی‌ها خواست اصول بهداشتی را رعایت کنند و از دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.
وی گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که گروه‌های سنی پایین نیز با این بیماری درگیر شدند و خیلی از افراد جوان با حالت بدحال در بیمارستان‌ها بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه هیچ گروهی در برابر این بیماری ایمن نیست و همه در برابر خطر هستند، افزود: مردم حتما برای بیرون رفتن از ماسک استفاده کنند.
لطفی با بیان این که تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از کادر درمان در استان به بیماری کرونا مبتلا شدند افزود: پزشکان و پرستاران بسیار خسته اند و فشار مضاعفی را تحمل می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online