ایرنا/ فرماندار آستارا استان گیلان گفت: ۳۱ حادثه آتش‌سوزی در اردیبهشت و خردادماه در جنگل‌ها و مراتع مهار شده است و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای پیشگیری از این حوادث، بیشتر نظارت کنند.

حسن رستم زاد، فرماندار آستارا استان گیلان روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران آستارا اظهار کرد: اداره منابع طبیعی آستارا عرصه بزرگی را حفاظت می کند اما نیروی انسانی و امکانات مقابله با حوادث طبیعی نظیر آتش سوزی جنگل ها باید تقویت شود.
وی بیان کرد: با توجه به لایروبی بخشی از آب بندان ها و رودخانه ها، مشکلی در تامین آب کشاورزی وجود ندارد اما متولیان آب، در توزیع منابع موجود دقت کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی همشهریان از آب تصفیه شده برای شستشوی خودرو، فرش، آبیاری گلخانه‌ و آبگیری استخر و برخی روستائیان برای آبیاری مزارع و باغ استفاده می‌کنند و باید فرهنگ صرفه جویی و استفاده درست از آب نهادینه شود.
فرماندار آستارا اظهار کرد: با پیگیری استاندار گیلان، چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های فاضلاب و آبرسانی آستارا از سازمان برنامه و بودجه اختصاص خواهد یافت.
رستم زاد افزود: طرح‌ های آبرسانی آستارا در وزارت نیرو پیگیری می‌شود و مسئولان آب منطقه‌ ای و آب و فاضلاب در قالب کارگروه‌های تخصصی، تکمیل طرح‌ ها را پیگیری کنند.
کامبیز لقمانی مقدم معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا هم از شرکت آب و فاضلاب این شهرستان خواست، برای جلوگیری از آلودگی تصفیه خانه آب بهارستان، مسیرهای بالادست تصفیه خانه را مسدود و از ورود گردشگران به آن محدوده مقابله کند.
شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن دارای ۲۳ هزار مشترک آب است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today