مهر/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از توزیع ۲ هزار و ۵۰۰بسته معیشتی بین متاثرین از خشکسالی خبر داد.

محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرایط اقلیمی استان بیان کرد: هلال احمر جمعیتی خدمتگذار بوده که تسکین آلام بشری فلسفه وجودی این جمعیت است.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همواره در بحران‌ها حضوری مؤثر داشته، افزود: در شرایط کنونی، خدمت به اهالی مناطقی که از خشکسالی رنج می‌برند از جمله اقداماتی بوده که توسط این جمعیت رقم می‌خورد.
رضایی با اشاره به شیوع کرونا و تأثیر آن بر اقشار محروم بیان کرد: فعالیت ویروس کرونا در کشور و استان علاوه بر به خطر انداختن سلامت جامعه، معیشت بسیاری از خانواده را در شرایط سختی قرار داده است‌.
وی با اشاره به شرایط سخت معیشت نیازمندان در مناطق محروم استان، گفت: به دنبال خشکسالی‌های چندین ساله، جمعیت هلال احمر همزمان با دهه کرامت با استفاده از منابع داخلی درصدد است تا بخشی از آسیب‌های معیشتی مردم نیازمند را جبران کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان را از جمله اقدامات انجام شده دانست و افزود: در این راستا ۲۵۰۰ بسته معیشتی برای آسیب دیدگان از خشکسالی برای توزیع بین ده هزار نفر نیازمند تهیه شده است.
وی با بیان اینکه این کمک‌ها ده قلم جنس از جمله برنج، روغن، کنسروجات، حبوبات، شکر، قند، چای و غیره را شامل می‌شود، اظهار کرد: ارزش ریالی این اقلام حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today