صدا و سیما/ دبیرعلمی ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان جنوبی آمار مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در 25 روز گذشته نسبت به اردیبهشت به 10 برابر افزایش یافته است.

دکتر ضیایی دبیرعلمی ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان جنوبی گفت: موارد تشخیص مبتلایان، بستری شدگان و موارد حاد بستری شده در یخش های مراقبت ویژ افزایش چشمگیر داشته است.
وی افزود: متأسفانه رعایت مردم در زمینه پیشگیری از بیماری بسیار کم شده است.
دکتر ضیائی نداشتن حس بویایی را یکی از علائم قطعی ابتلا به کرونا ویروس عنوان کرد و گفت: علائم بیماری کرونا در حال تغییر است و هم اکنون بیماران با علائم از دست دادن حس بویایی، کوفتگی شدید، مشکلات گوارشی و اسهال به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.
رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند با تأکید بر افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در استان، افزود: از اردیبهشت تاکنون آمار مبتلایان به کرونا در استان 10 برابر شده است.
وی خواستار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک شد و گفت: توصیه اصلی متخصصان استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دستها، شستن مکرر دست‌ها پرهیز از شرکت در اجتماعات و مراسمات عزا و عروسی است.
دکتر ضیائی گفت: طی ۴ ماه گذشته تا ۶ تیر خراسان جنوبی استانی بوده که به هیچ عنوان موردی از ابتلای کادر درمانی به این بیماری نداشته ، اما هم اکنون دو مورد مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: در صورت رعایت نکردن مردم و به دنبال آن پر شدن تخت‌های بیمارستانی، سبب خستگی کادر درمانی و ابتلای سربازان سلامت و کاهش نیروی انسانی بیمارستان‌ها خواهد شد که کاهش رسیدگی به بیماران و افزایش مرگ و میر را به دنبال خواهد داشت.
دکتر ضیائی گفت: با ادامه روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹، میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس منحوس در کشور تا مهر امسال به ۹۰ هزار نفر برسد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today