صدا و سیما/ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران از کشف ۳۰۰کیلو انواع موادمخدر در خرداد۹۹ در مازندران خبر داد.

مظفری، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران با اشاره به کشف ۳۰۰کیلو انواع موادمخدر در خرداد۹۹ در مازندران گفت: متاسفانه با وجود سختگیری‌ها و نظارت‌های پلیس مبارزه با موادمخدر و دستگاه‌های کاشف همچنان روزانه بیش از ۱۰ کیلو انواع موادمخدر و روان‌گردان در استان کشف می‌شود که ضرورت دارد همه نسبت به آثار زیان‌بار مواد مخدر دغدغه داشته باشند.
او، نرخ شیوع موادمخدر در جمعیت فعال مازندران را ۲.۶درصد اعلام کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا جلوی رفتار پرخطر و مصرف مواد مخدر صنعتی و توهم‌زا گرفته شود و در این زمینه نقش خانواده بسیار مهم است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران از خانواده به عنوان کانون اصلی تربیت و سلامت فرزندان یاد کرد و افزود: فرزندانی که دارای اعتماد به نفس و از دانش لازم در زمینه مضرات و خطرات موادمخدر برخوردار هستند در مقابل درخواست همسالان و رفیقان برای مصرف موادمخدر و روانگردان‌ها مقاومت می‌کنند.
مظفری گفت: متاسفانه به دلیل رشد فزاینده شبکه‌های اجتماعی و عدم ارتباط عاطفی بین والدین و فرزندان بسیاری از فرصت‌های آموزشی و تربیتی در خانواده مغفول مانده است.
او ادامه داد: اگر خانواده‌ها نسبت به مسائل تربیتی، روحی و روانی فرزندان بی تفاوت باشند فرزندان برای آرامش کاذب به سمت و سوی یک ماده مخدر و آرامش بخش می‌روند.
وی از فعالیت ۴۱۹مرکز درمان وابستگی به مواد در استان خبر داد و گفت: در استان بیش از ۵۹هزار نفر با دارو‌های "آگونیست" در حال درمان اعتیاد هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today