فارس/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر گفت: طی 40 روز گذشته آمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 6 برابر افزایش یافته که منجر به تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در این شهرستان شده است.

محمد شنبدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر با اعلام آخرین آمار از مبتلایان به بیماری کرونا اظهار داشت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا به حال در شهرستان بندرماهشهر حدود یک هزار و 400 بیماربستری در 3 بیمارستان با علائم ناراحتی ریوی و سی تی مثبت داشتیم که از این تعداد 600 نفر تست کروناویروس آنها مثبت و یا مشکوک بودند، مجموع بهبود یافتگان نیز یک هزار و 32 نفر گزارش شده است.
وی افزود: در رابطه با انجام تست کرونا نیز 5 هزار و 500 نمونه‌گیری انجام شده است که یک هزار 300 نفر جواب تست آنها مثبت بوده است، 600 نفر آنها بستری و 700 نفر دیگر در قرنطینه خانگی هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر در ادامه از تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: مجموع تخت‌های ما در 3 بیمارستان 280 تا 300 تخت می‌باشد که از این میان 50 درصد آن به بیماران کرونایی اختصاص داده شده که تمام ظرفیت آن تکمیل شده است و درصورت ادامه این روند، امکانات و کادر درمانی دیگر قادر به پاسخگویی و ارائه خدمات نخواهد بود.

افزایش فوتی‌ها و بیماران بدحال کرونایی در بندرماهشهر
شنبدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش آمارفوتی‌های ناشی از ابتلا به بیماری کرونا عنوان کرد: متاسفانه با افزایش آمار مبتلایان، شاهد افزایش تعداد بیماران بدحال در بندرماهشهر هستیم که به دنبال آن آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری نیز که 80 درصد آنها دارای بیماری زمینه‌ای یا چاقی بودند، افزایش پیدا کرده است.
این مسئول در ادامه با تاکید بر توجه بیشتر شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: درهمه جای استان شدیدا با بیماری کرونا درگیر هستیم، مردم زیاد به رنگ‌های اعلام شده در شهرستان‌ها توجه نکنند، ضرورت دارد همه به یک اندازه با رعایت موارد بهداشتی و به خصوص استفاده از ماسک خود را در برابر خط ابتلا به بیماری کرونا ایمن کنیم.

ابتلای 50 نفر و مرگ یک نفر از کادر درمان در بندرماهشهر
وی اضافه کرد: در 4 ماه گذشته، بیش از 50 نفرازکارکنان ما به این بیماری مبتلا شده‌اند و بخشی از آنها نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌برند، اخیرا نیز یکی ازهمکاران ما در بیمارستان صنایع پتروشیمی در اثر ابتلا به این بیماری متاسفانه جان خود را از دست داد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر در ادامه از افزایش 6 برابری مبتلایان به کورنا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: طی 40 روز گذشته به دلیل رفع محدودیت‌ها و بی‌توجهی شهروندان به موارد بهداشتی آمار مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان به بیش از 6 برابر افزایش داشته است، از این رو از بزرگان و شیوخ منطقه خواهش داریم با توصیه‌های خود مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترغیب کنند و کادر درمانی را برای ادامه خدمات‌رسانی یاری کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today