ایرنا/ رییس شبکه بهداشت و درمان میبد گفت: نتیجه آزمایش نوجوان ۱۱ ساله ای که با علایم سرفه و تنگی نفس مشکوک به بیماری کرونا از سوم تیرماه جاری در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) این شهر بستری بود، مثبت اعلام شد.

مهدی حفیظی، رییس شبکه بهداشت و درمان میبد اظهار کرد: این نوجوان به دلیل ابتلا یکی از افراد خانواده به کرونا مبتلا شد.
وی اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در بیمارستان نسبت به دوره اوج بیماری کمتر شده، شهروندان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله دوری از تجمع‌ها و استفاده از ماسک حتی نوع پارچه‌ای آن را جدی بگیرند.
رییس شبکه بهداشت و درمان میبد ادامه داد: مردم در حال حاضر توجه کمتری به رعایت موارد بهداشتی مرتبط با این ویروس دارند، باید فاصله گذاری اجتماعی را حتما رعایت کنند.
این مسوول اظهار کرد: ابتلا به کرونا بیشتر پس از شرکت در مراسم‌های عروسی و نشست های دورهمی رخ می‌دهد، باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از نیمی از ظرفیت تالارهای عروسی استفاده شود.
وی ادامه داد: برپایی مراسم عروسی در خانه‌ها همچنان ممنوع است و در صورت اطلاع با برگزارکنندگان مراسم برخورد جدی می‌شود.
حفیظی همچنین شستشوی دست و استفاده از دستکش را در پمپ بنزین ها ضروری برشمرد و گفت: مردم باید از متصدیان مربوطه بخواهند در جایگاه دستکش برای استفاده مشتریان قرار دهند.
وی ادامه داد: همچنین از مبتلایان به کرونا تعهد گرفته می‌شود تا ۱۴ روز سیر بیماری را در قرنطینه خانگی رعایت کنند، و مشخص نیست چه زمانی از آن آسوده خواهیم شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان میبد با هشدار به احتمال پیک دیگری از ویروس کرونا در ماه‌های آینده تصریح کرد: علایم بیماری تنها تب و تنگی نفس و سرفه نیست، بیماران با علایم گوارشی هم به بیمارستان مراجعه می کنند که نتیجه آزمایش آنها مثبت بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today