فارس/ سخنگوی شورای سلامت کیش از ابتلای 347 نفر به ویروس کرونا تا کنون در این جزیره خبر داد و گفت: در حال حاضر 14 بیمار در نقاهتگاه حضور دارند و 22 بیمار در بیمارستان کیش بستری داریم.

رضانیا، سخنگوی شورای سلامت کیش در رابطه با آخرین وضعیت بیماری کرونا در کیش اظهار کرد: توسط آزمایش‌هایی که روزانه انجام می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کیش تا شب گذشته تعداد 347 مورد تست مثبت اعلام شده است، از این تعداد حدود 35 تا 40 درصد این افراد به‌صورت سرپایی درمان شدند، تا به امروز 5 مورد فوتی داشتیم که 2 مورد در مرحله اول و سه مورد هم در مرحله جدید اتفاق افتاده است.
وی افزود: در حال حاضر در بیمارانی که سرپایی درمان می‌شوند میزان بستری در حال افزایش است، یعنی ابتدا آن‌ها بدون علامت هستند و بعد از چند روز نیاز به بستری پیدا می‌کنند.
رضانیا اظهار داشت: در حال حاضر 14 بیمار در نقاهتگاه حضور دارند، 22 بیمار در بیمارستان کیش بستری داریم، خوشبختانه این افراد بدحال نیست، در دوهفته گذشته طبق پیش بینی 181 نفر مبتلا به کرونا داشتیم، از 14 روز پیش رو که 4 روز از آن گذشته پیش‌بینی می‌شود تا پایان دوره دو هفته‌ای مجموع مبتلایان به 550 نفر برسد.
سخنگوی شورای سلامت کیش عنوان کرد: با توجه به صحبت‌های دکتر نادعلی‌ ظرفیت 80 نفر بستری همزمان را در بیمارستان کیش داریم، خط بحران را 50 نفر در نظر گرفتیم و اگر به این وضعیت برسیم باید فکر اساسی کرد.
وی گفت: در بیمارستان متوسط 40 تا 60 نمونه در روز از افراد گرفته می‌شود، با توجه به کمبود کیت‌های آزمایشگاهی و با اعلام ستاد مبارزه با کرونا شرایط برای تست کرونا تغییر کرده است، تست رایگان مربوط به سه گروه شد؛ افرادی که در بیمارستان با علائم کویید بستری می‌شوند، بیماران علامت‌دار مشکوکی که پزشک تست پی سی آر آن را تجویز می‌کند، گروه سوم اطرافیان بیماران مثبت هستند و پرسنل شاغل در بیمارستان و مرکز توسعه سلامت نیز از این شرایط برخوردار هستند.
رضانیا ادامه داد: مابقی افراد که قرار است غربالگری برای آنها صورت بگیرد باید برای تست کرونا هزینه بدهند، درخواست ما ایناست که بیمه در منطقه آزاد کیش بتواند بخشی از هزینه‌های تست آزاد را پذیرا باشد.
سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: در حال حاضر بیماری کرونا در کیش مستقر شده، به قشر خاصی مربوط نیست، بین کارمندان ادارات و شرکت‌ها و بانک‌ها در حال گسترش است، از نظر تقسیم‌بندی موجود جزیره کیش در وضعیت قرمز است.
وی با عنوان اینکه از 347 مورد 54 نفر مربوط به دور اول هستند، گفت: تهاجم ویروس بیشتر شده، به‌نظرم در موج دوم بیماری هستیم، افراد خیلی سریع‌تر مبتلا می‌شوند، به‌علت تعداد بالای مریض و نظارت ضعیف بر قرنطینه، افراد مثبت رعایت نمی‌کنند و باید برای آن فکری کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today