باشگاه خبرنگاران/ نوزاد نارس ۲۴ هفته‌ای متولد شده در همدان طعم خوش زندگی را چشید.

بهناز بصیری، فوق تخصص نوزادان و متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: حال عمومی نوزاد ۵۷۵ گرمی که یک ماه و نیم قبل در بیمارستان فاطمیه همدان متولد شد ، خوب است.
او اظهار کرد: این نوزاد دختر ۲۶ اردیبهشت ماه ساعت ۵ بعدظهر با سن بارداری ۲۴ هفتگی در بیمارستان فاطمیه همدان متولد شد و پس از ۴۶ روز به ۸۵۰ گرم رسید.
فوق تخصص نوزادان و متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه تولد نوزاد نارس علل گوناگون دارد، افزود: سابقه بیماری مادر، فشار خون در دوران بارداری،بیماری های مزمن و اختلالات آناتومی در رحم مادر که قدرت نگهداری نوزاد را ندارد منجر به تولد نوزاد نارس می شود.
بصیری تصریح کرد: مشکلات تنفسی، خونریزی مغز، مشکلات کلیوی، کمبود کلسیم و بیماری های سیستم عصبی از عوارض تولد نوزادان نارس است.
او ادامه داد: هرچه سن بارداری پایین تر باشد و وزن نوزاد در هنگام تولد کم باشد ماندگاری این عارضه در نارسایی تولد این نوزادان بیشتر است.
شهلا نوری مدیر سلامت مرکز بهداشت استان همدان و متخصص کودکان هم گفت: زایمان های زودرس و قبل از ۳۷ هفته بارداری در استان همدان به ۸/۵ درصد می رسد اما در کشور ۸/۸ درصد است.
مدیر سلامت مرکز بهداشت استان همدان یادآور شد: تعداد مرگ و میر نوزادان نارس در سال ۹۸ در استان به ازای هر هزار تولد، ۱۱/۶ نوزاد و این آمار در کشور ۸/۵ در هزار تولد است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today