ایرنا/ معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار سنندج گفت: طی بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای صنفی در هفته گذشته مشخص شد ۶۰ درصد اصناف شهرستان پروتکل‌های بهداشتی را در بحث مقابله با کرونا رعایت می‌کنند.

یحیی نظری معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار سنندج اظهار داشت: این بازرسی‌ها به صورت مشترک و با همکاری مرکز بهداشت، در قالب چهار اکیپ روزانه در سطح بازار انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد اصناف سنندج نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌توجه هستند، اضافه کرد: به واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، دو بار تذکر داده، سپس اقدام به پلمب می‌شود.
معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار سنندج به بالا بودن تعداد واحدهای صنفی در سنندج و دشواری نظارت بر آنان اشاره کرد و افزود: بازرسی‌ها بیشتر بر اصناف واقع در مرکز شهر و خیابان‌های پرازدحام متمرکز است.
نظری با بیان اینکه زمان‌بر بودن پلمب اصناف، مانع بازدارندگی اصولی در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، گفت: هفته گذشته ۶۰ اداره در بحث رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک توسط ارباب و رجوع و ضدعفونی مورد بازدید قرار گرفت و به ادارات متخلف تذکر داده شد.
وی به جمع‌آوری دستفروشان از مرکز شهر سنندج اشاره کرد و یادآور شد: شورای تامین و نیروی انتظامی به بحث ساماندهی دستفروشان ورود کرده‌اند و شهرداری مکانی را برای فعالیت آنان انتخاب کرده اما هنوز عملیاتی نشده است.
معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار سنندج از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشند و تاکید کرد: طی ۲ هفته گذشته رعایت دستورالعمل‌ها بیشتر شده و اکنون حدود ۸۰ درصد مردم سنندج آن را رعایت می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online