مهر/ مدیر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۲۵ بیمار کرونایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول جان خود را از دست داده‌اند.

سیدمحسن تبرک پور، مدیر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار کرد: در ابتدای شیوع کرونا یک بخش جنرال با ظرفیت ۳۰ تخت و یک بخش آی. سی. یو با ظرفیت هفت تخت برای پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان گنجویان آماده شد اما با توجه به افزایش تعداد بیماران به تدریج ۶ بخش حاد تنفسی و سه بخش آی. سی. یو در این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافت.
وی افزود: در مجموع ۲۰۵ تخت شامل ۱۸۰ تخت جنرال و ۲۵ تخت آی. سی. یو در بیمارستان بزرگ دزفول به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.
مدیر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۴ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند، گفت: از این تعداد، ۲۹ بیمار در بخش ویژه بستری و ۱۳ بیمار نیز برای تنفس به دستگاه متصل هستند.
تبرک پور عنوان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶ هزار نفر به بخش تریاژ بیمارستان گنجویان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد دو هزار نفر بستری شدند و تست یک هزار و ۲۰۰ نفر از این دو هزار نفر مثبت اعلام شده است.
مدیر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول از فوت ۲۲۵ بیمار کرونایی در حوزه این دانشگاه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد و افزود: ۱۰ نفر از این فوتی‌ها مربوط به بیماران خارج از حوزه دانشگاه است و ۱۹ نفر نیز از ساکنان شهرستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی شامل دزفول، شوش و گتوند هستند که در بیمارستان‌های سایر نقاط کشور فوت کرده‌اند و مابقی در بیمارستان گنجویان جان خود را از دست داده‌اند، همچنین ۱۶۰ نفر از این فوتی‌ها ساکن شهرستان دزفول بوده‌اند.
تبرک پور میانگین سنی فوتی‌های ناشی از کرونا را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۶۸.۵ سال برشمرد و گفت: ۷۷ درصد از فوتی‌ها بیماری زمینه‌ای داشته‌اند و تعداد زیادی از آنها در رنج سنی ۶۰ تا ۹۰ سال بوده‌اند. همچنین تاکنون هیچ مورد فوتی زیر ۲۰ سال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول ثبت نشده است.
وی همچنین یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۳۳۰ بیمار در بخش‌های ویژه بستری شدند که ۳۸ درصد از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today