ایسنا/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اعلام کرد: تاکنون ۱۷۳۴ نفر در استان همدان به کروناویروس مبتلا شده اند.

منوچهر کرمی، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان توضیح داد: تعداد موارد قطعی ابتلا به کروناویروس در استان ۱۷۳۴ نفر بوده و ۱۶۸ نفر نیز متأسفانه فوت کرده اند.
وی با بیان اینکه وضعیت استان هنوز به مرحله قرمز نرسیده اما روند افزایشی را طی روزهای اخیر داشتیم، ادامه داد: در حال حاضر افراد مشکوک به ابتلا کروناویروس نیز ۴۵۹ نفر هستند که از این تعداد ۱۵۲ مورد قطعاً به کروناویروس مبتلا هستند.
کرمی درباره اقدامات صورت گرفته برای مواجه با این ویروس اظهار کرد: حساس سازی، آموزش عمومی، تلاش برای تأمین ماسک بیشتر برای دسترسی عموم مردم به ماسک، آموزش قرنطینه خانگی، غربالگری شفاهی اطرافیان فرد مبتلا، آمادگی مراکز ۱۶ ساعته، آمادگی بیمارستان ها در زمینه دارو و تجهیزات مورد نیاز و تشدید بازرسی ها از اقدامات صورت گرفته در این زمینه است و در برخی از شهرستان ها نیز اقداماتی توسط فرمانداری ها صورت گرفته است.
وی علت این روند رو به رشد را چنین مطرح کرد: تماس های خانوادگی، شرکت در تجمعات و مراسم ها، مراجعه به مراکز خدماتی بدون استفاده از ماسک و عادی انگاری بیماری از علل افزایش تعداد بیماران است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today