فارس/ استاندار هرمزگان گفت: شرایط استان ما تا خردادماه خوب بود اما با کاهش حساسیت‌ها به ناگاه شرایط متفاوت شد و اوضاع اکنون قرمز و بحرانی است.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان از موافقت ستاد ملی کرونا با اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها در برخی گروه‌های کاری در استان‌های قرمز از جمله هرمزگان خبر داد.
برگزیده‌ای از اظهارات استاندار هرمزگان در ادامه می‌آید:
شرایط هرمزگان تا اوایل خردادماه خوب بود اما از خردادماه با توجه به بازگشایی‌ها و پایین آمدن حساسیت‌های مردم، شرایط‌مان کاملا متفاوت شد.
این حس به وجود آمد که کرونا خیلی خطر ندارد و کم رنگ شده و مراسمات خانگی و عروسی و مجلس ختم و دورهمی‌ها افزایش یافت و رفت و آمد به روستاها و شرایط خاص هرمزگان که ایران کوچک است و همه به این استان رفت و آمد دارند، لذا از مجموعه این مسائل و تردد و بازگشایی‌ها و عدم رعایت، علت اصلی رشد ابتلای به کرونا در این استان شد.
ردیابی فوتی‌ها و بیماران مثبت، عموما ریشه در همین مجالس ختم و دورهمی و بازارهای سرپوشیده و ... بوده است. مثلا زنان خانه‌دار فراوانی بالایی دارند. بازنشسته‌ها و دانش‌آموزان زیادی در استان مبتلا شده‌اند که عموما کاری هم بیرون از خانه نداشته‌اند اما از خانه خارج شدند و این مشکلات بروز کرد.
مردم اگر رعایت کنند، مطمئنا می‌توانیم با دغدغه کمتری از این موضوع عبور کنیم.
هرمزگان از جمله استان‌های قرمز است و برای بندرعباس بیشترین دغدغه را داریم.
ما محدودیت‌ها و تعطیلی‌های گروه 3 و 4 را آغاز خواهیم کرد و حتی بنا داریم برای روز جمعه واقعا از مردم بخواهیم که مطلقا از منازل بیرون نیایند.
در بخش پایانی اظهارات فریدون همتی استاندار هرمزگان در برنامه شبکه خبر، حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: استان هرمزگان دو پیشنهاد توقف کلیه فعالیت‌های بازار سرپوشیده و بازار روز و کاهش کارکنان همه ادارات استان به 50 درصد و عدم حضور کارکنان با بیماری زمینه‌ای که با آنها نیز موافقت شده است.
گفتنی است؛ دو گروه شغلی و صنفی مشمول اعمال تعطیلی و محدودیت در هرمزگان بدین شرح‌اند:
گروه 3 شامل: دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما، تأتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کاهش زمان فعالیت مترو و حمل و نقل درون شهری، مساجد و مصلی‌ها و برگزاری آزمون‌های حضوری
گروه 4 شامل: برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، انجام دورکاری شاغلین گروه حساس، کافه، قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی.
قرار است تا صبح امروز (چهارشنبه جزییات بیشتری از شکل و شیوه اعمال محدودیت‌ها در هرمزگان نیز اعلام شود.)همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today