ایرنا/ فرمانده انتظامی بوکان گفت: معادل یک میلیارد ریال ارز تقلبی خارجی توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و توقیف شد.

سرهنگ سلمان حیدری فرمانده انتظامی بوکان اظهار داشت: این میزان ارز که از کیف دستی یک نفر عابر پیاده در مسیر سقز کشف شد، شامل چهار هزار و ۱۰۰ دلار تقلبی آمریکا و یک میلیون و ۵۵ هزار دینار تقلبی عراقی بود.
وی ادامه داد: در این ارتباط یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شد.
فرمانده انتظامی بوکان افزود: قاچاق کالا و ارز موجب ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه به تولید ملی می‌شود و مبارزه با آن در اولویت کاری نیروی انتظامی قرار دارد.
سرهنگ حیدری با اشاره به خرید و فروش ارز در برخی نقاط این شهر از شهروندان خواست تا از خرید و فروش ارز در معابر و خیابان‌ها خودداری کرده و تنها از مراکز و صرافی‌های معتبر اقدام به خرید ارز مورد نیاز خود کنند.
مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بداخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنجگانه نیروی انتظامی این استان در سال جاری است.
در بوکان سه کلانتری "سیدقطب"، "امیرآباد" و "انقلاب" وجود دارد و سالانه بیش از ده ها میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان کشف و ضبط می‌شود.
ارز خارجی تقلبی برای نخستین بار است که در سال جاری در این شهرستان کشف می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today