ایرنا/ کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه بخاطر غلظت ازن در شاخص ۱۵۳ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفت.

همچنین میانگین غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه ای ۱۰۸ است.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۵، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۰۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۵ و منواکسید کربن با شاخص ۲۸ است.
بر این اساس، ایستگاه‌های شریف در منطقه۲ با شاخص ۱۴۲، پارک شکوفه در منطقه ۱۴ با شاخص ۱۲۸ و شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۱۲۷ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را نشان می دهند.
همچنین ایستگاه‌های گلبرگ در منطقه۸ با شاخص۷۴، ژئوفیزیک در منطقه ۶ با شاخص ۷۸ و سوهانک در منطقه ۱ با شاخص ۷۸ در همین مدت با کمترین آلایندگی، در شرایط سالم بودند.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۷۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran