فارس/ معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به جرات می توان گفت بیمارستان امام رضا تبریز نمونه‌ترین و بهترین مرکز مراقبت از بیماران کرونایی در کل کشور هست.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان امام رضا تبریز اظهار داشت: با توجه به ارزیابی‌هایی که از کل بیمارستان‌ها و مراکزی که مراقبت از بیماران کرونایی را در کشور برعهده داشتند، به جرات می‌توان گفت بیمارستان امام رضای تبریز به عنوان سانتر اصلی مراقبت از بیماران کرونایی در استان آذربایجان‌شرقی بهترین مراقبت و عملکرد را داشته و این مرهون مدیریت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و رئیس و کارد درمانی این مرکز هست.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: زیرساخت‌هایی که از آغاز ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نقاط مختلف استان حتی در جاهای کم برخوردار انجام یافته و به بهره‌برداری رسیده الان نتایج آن ملموس بوده و امروز به داد مردم منطقه رسیده است.
جان‌بابایی ادامه داد: بر اساس آماری که ارائه شده حدود 140 نفر بیمار مشکوک به کرونا در این مرکز بستری هستند که نزدیک به نیمی از آنها با مشکلات جدی مواجه هستند و تحت مراقت ویژه هستند و مراقبت‌هایی که در این مرکز ارائه می‌شود، در بالاترین سطح استاندارد جهانی بوده و تمام داروها و مراقبت‌های درمانی دانشگاه تبریز و مرکزامام رضا تبریز از نظر علمی عقب نبوده و همسو با کل دنیا خدمات درمانی ارائه می‌گردد.
وی با اشاره به تعداد بیماران مرخص شده از بخش‌های آی‌سی‌یو این مرکز اضافه کرد: یکی از شاخص‌های اثرگذاری درمان دانشگاه تبریز و بیمارستان امام رضا تبریز نحوه درمان و ترخیص هموطنان از بخش‌های ویژه است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بخش زیادی از میزان شیوع کروناویروس وابسته به رفتارهای مردم هست و میزان بهبودی بیماران وابسته به تبحر بخش درمان و پزشکان هست و این در عملکرد تیم درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز کاملا قابل لمس هست.
وی افزود: نقطه اطمینان و اعتماد مردم استان وجود زیرساخت‌های مناسب بوده و اگر کمی نیز مراعات کنند، می‌توانیم از این بحران عبور کنیم.
جان‌بابایی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان دانشگاه پیشرو در امر درمان بیماران کرونایی در کشور بوده و به جرات می‌توان گفت که تجارب این دانشگاه می‌تواند تکیه‌گاه خوبی برای سایر دانشگاه‌های کشور باشد.
مرکزآموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا تبریز با بیش از یک‌هزار و 50 تخت مصوب بیمارستانی، بزرگ‌ترین مرکز رفرال درمانی شمال‌غرب کشور بوده و از آغاز بحران کروناویروس به عنوان سانتر اصلی مراقبت از بیماران کرونایی در استان ارائه خدمت می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today