باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۸ نفر در استان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۸ نفر در استان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.
وی افزود: برگزاری مراسم عروسی و عزا منشا اصلی شیوع ویروس کرونا در استان است چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد هر جا مردم در جا‌های غیر ضروری مانند مجالس عزا و عروسی شرکت و یا مراسم عزا را به صورت غیر قانونی در مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌ها برگزار کرده‌اند، تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرده است.
ٌصومی گفت: شهر‌های اهر، بناب، هریس، چاراویماق، میانه و تبریز بیشترین مبتلایان کرونا را در استان دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مجموع کل مبتلایان به ویروس کرونا را در آذربایجان شرقی ۱۸۶۶۷ نفر اعلام کرد و گفت: متوسط سن مبتلایان استان به کرونا ۵۲ سال و متوسط سن فوتی‌های این بیماری ۷۲ سال است.
وی افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۱۱۴ نفر نیز ترخیص شده‌اند که آمار نشان می‌دهد تعداد بستری‌ها نسبت به تعداد ترخیص شده‌ها بیشتر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هم اکنون ۱۸۵ بیمار در بخش آی. سی. یو بستری هستند و ۱۱۱ نفر نیز با استفاده از دستگاه تهویه مکانیکی تنفس می‌کنند و تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان‌های استان ۷۳۳ نفر است.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: گذاشتن ماسک در جیب مانند این است که در جلسه امتحان سوالات را به دلیل گذاشتن خودکار در جیبمان جواب ندهیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today