صبح الوند/ معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: هوای همدان برای گروه های حساس ناسالم است و به این طیف توصیه می شود از حضور در بیرون از منزل امتناع کنند.

عادل عربی، معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اظهار کرد: وضعیت کیفی شهر همدان به صورت روزانه توسط ایستگاه سنجش وضعیت کیفی هوا رصد و اطلاع رسانی می شود.
وی بیان کرد: طبق آخرین گزارش دریافتی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون 121 میکروگرم بر مترمعکب ثبت شده که این وضعیت برای گروه های حساس ناسالم است.
معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: گروهای حساس شامل بیماران قلبی و تنفسی، افراد سالخورده، خردسال و زنان باردار ببوده که به این طیف توصیه می شود از منزل خارج نشوند و در صورت حضور از ماسک استفاده کنند.
عربی اضافه کرد: فاکتورهایی نظیر میزان دی اکسید نیتروژن، مونواکسیدکربن، دی اکسیدگوگرد، ذرات معلق و اوزون زمان پایش وضعیت کیفی هوا سنجیده می شود.
شاخص کیفیت هوای سالم برای گروه های حساس 100 میکروگرم بر مترمکعب و برای عموم مردم بیش از 150 میکروگرم بر مترمکعب است.
در صورتی که غلظت هوا به بیش از 100 میکروگرم بر متر مکعب برسد این شرایط برای گروه های حساس ناسالم بوده و اگر غلظت هوا بین 150 تا 250 قرار گیرد در شرایط هشدار، 250 تا 350 شرایط اضطرار و بیش از 350 میکروگرم بر متر مکعب شرایط بحرانی آلودگی هوا محسوب می شود.
از ابتدای سال جاری تا آبان ماه شهر همدان 18 روز، ملایر 24 روز، کبودراهنگ 22 روز، اسدآباد 17 روز و نهاوند هشت روز وضعیت هشدار را تجربه کرده اند که آلودگی ذرات معلق با قطر 10 و 2.5 ppm علت این وضعیت در استان بوده است.
همچنین اسدآباد و کبودراهنگ هر کدام 2 روز امسال در وضعیت اضطر قرار گرفتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today