فارس/ شایعه مضحک و غیر قابل باور واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها که یک سال و اندی قبل مطرح و همان زمان هم تکذیب شد در روزهای اخیر نیز به یکباره در فضای مجازی قوت گرفته و باز هم عنوان شده است.

شایعه مضحک و غیر قابل باور واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها که یک سال و اندی قبل مطرح و همان زمان هم تکذیب شد در روزهای اخیر نیز به یکباره در فضای مجازی قوت گرفته و باز هم عنوان شده است که تا چند روز آینده «کیش به چینی‌ها واگذار می‌شود».
مطالبی از این دست در فضای مشوش و غیر قابل کنترل مجازی همانند واگذاری جزیره قشم به خارجی‌ها، چابهار به هندی‌ها و یا کیش به چینی‌ها از جمله مطالبی هستند که هر از چندگاهی در شبکه‌های مختلف اجتماعی دست به دست می‌گردد و سلامت روانی جامعه را نشانه گرفته و به قصد تشویش اذهان عمومی منتشر می‌شوند که امید می‌رود هم‌وطنان عزیزمان از محتوای این‌گونه شایعات فاقد اعتبار و غیر واقعی اطمینان حاصل نموده و از بازنشر آن پرهیز نمایند.
هر چند در انتشار اینگونه شایعات مضحک تلاش می‌شود در قالب متنی خبری در فضای مجازی نشر یابد اما فقدان منبع موثق و عناصری از جمله زمان و مکان دقیق و چگونگی این واگذاری، آن را از گروه متون خبری قابل استناد مجزا می‌سازد.
واضح است که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران و طبق اصل ۴۵ قانون اساسی، اراضی سرزمینی ایران قابل واگذاری نیست، ضمن اینکه اتخاذ تصمیماتی در این حد و اندازه، در حدود اختیارات دولت هم نیست، بلکه باید با تصویب مجلس و نظارت شورای نگهبان بر مصوبات اعلام و سپس اجرایی شود.

واگذاری کیش به چین کذب است/ منشأ خبر خارج از کشور است
پیش از این نیز غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به دفعات متعدد و در گفت‌وگو با اصحاب رسانه بر بی‌پایه و اساس بودن این ادعا تأکید داشته و اطمینان داده است که شایعه واگذاری کیش به چین یا هر کشور دیگر کذب محض است.
وی گفته است: با بررسی‌هایی از سوی پلیس فتا، مشخص شده که منشاء اصلی انتشار این خبر کذب در خارج از کشور با هدف تشویش اذهان عمومی بوده است.
در ادامه صحبت‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آمده است: برای اطمینان بیشتر به مردم و سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنم که جزیره کیش قرار نیست به هیچ کشوری واگذار شود و این منطقه آزاد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بلندمدت و به کارگیری توانمندی‌های داخلی و جذب سرمایه‌های بین‌المللی به‌ویژه در حوزه گردشگری در حال رشد و توسعه است.
مظفری همچنین با اشاره به اینکه واگذاری منطقه آزاد کیش به کشورهای دیگر موضوعی است که تصمیم‌گیری در این خصوص نیازمند مراحل قانونی و مصوبات قوه مقننه و سازکارهای قانونی است، افزود: کسانی که هر از گاهی این شایعات را منتشر می‌کنند بدانند که قوانین جمهوی اسلامی ایران در این خصوص واضح و روشن است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today