ایسنا/ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از بازار بزرگ اصفهان به عنوان یکی از نقاط پرخطر یاد کرد و گفت: در محدوده بازار بزرگ اصفهان به دلیل عرض کم گذرها، ماشین های سنگین آتش نشانی نمی توانند عبور کنند و درصورتی که حادثه ای در این محدوده رخ دهد کنترل آن بسیار مشکل خواهد بود.

محسن گلابی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار کرد: همواره و هر روز پیگیری هایی برای اجرای موارد ایمنی در ساختمان های سطح شهر انجام می دهیم، از جمله در ساختمان های مسکونی که در سه مرحله شروع کار، سفت کاری و پایان کار باید موارد ایمنی همچون سیم کشی ساختمان، سیستم اعلام و اطفا حریق، استاندارد آسانسور، جان پناه ها و مواردی که ایمنی مردم را تضمین می کند رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان برای رعایت موارد ایمنی در ساختمان ها تذکرهای لازم را می دهند، افزود: براساس ماده ۲۲ مقررات ملی ساختمان وظیفه نظارت بر ایمنی ساختمان به عهده مدیر ساختمان است، اما متاسفانه گاهی مدیر ساختمان ها بی توجهی می کنند و حتی شاید هیچ وقت سیستم اعلام و اطفای حریق ساختمان را چک نکند، درحالی که اگر ساختمان چند مالکی باشد مدیر ساختمان مسئول مستقیم و اگر انفرادی باشد مالک مسئول است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه اگر ساختمانی درگیر حریق شد وظیفه ما نجات جان مردم و حفظ مال آنها است، افزود: مساله مهم دیگر جلوگیری از سرایت حریق و خسارت به ساختمان های مجاور است، چراکه ممکن است ساختمان مجاور همه موارد ایمنی را رعایت کرده باشد، اما حریق ساختمان دیگر به آن سرایت کرده و آسیب بزند. مالکان و مدیران ساختمان ها باید بدانند اگر ساختمان آنها در اثر مواردی که قانون تعیین کرده مثل سهل انگاری دچار حریق شود و این حریق به ساختمان مجاور منتقل شود، باید پاسخگوی خسارت به ساختمان های مجاور هم باشند.
وی تاکید کرد: نمی توان گفت وضعیت کدام یک از ساختمان های شهر نگران کننده است، چون چون جان تک تک شهروندان مهم است و حتی اگر یک نفر دچار حادثه شود جای نگرانی دارد.
گلابی ادامه داد: ایمنی همه فضاهای شهر، پارک ها، مبلمان شهری، فضاهای عمومی، خیابان ها، ساختمان ها و ... اهمیت دارد و باتوجه به اینکه رسالت آتش نشانی حفظ و نجات جان و مال مردم است، نمی توانیم این فضاها را از نظر اهمیت طبقه بندی کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با تاکید براینکه تمام نقاط پرخطر و حادثه خیز شهر هر روز و هر هفته و هر ماه بررسی و به ادارات و دستگاه های مربوطه اطلاع داده می شود، گفت: به عنوان نمونه اگر سر یک پیچ یا خیابانی چند تصادف منجر به جرح یا فوت اتفاق افتاد به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اعلام می کنیم که این نقطه حادثه خیز است، یا در پارکی که احتمال سقوط درختان کهنسال وجود دارد به سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اطلاع می دهیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today