ایسنا/ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: طی امروز و فردا کاهش کیفیت هوا به دلیل گرد و خاک در مناطق شمال، شرق، مرکز استان و کلانشهر اصفهان را خواهیم داشت که می تواند منجر به هوایی ناسالم برای گروه‌های حساس و در برخی ساعات برای عموم مردم شود.

فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایدار طی دو روز آینده از روی کشور است، بر این اساس امروز بعد از ظهر و شب شاهد وزش باد نسبتا شدید تا شدید در بسیاری از مناطق استان هستیم.
وی افزود: طی امروز و فردا در مناطق شمال، شرق و مرکز استان اصفهان وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از احتمال وقوع طوفان لحظه ای در برخی از مناطق استان خبر داد و گفت: طی این مدت، کاهش کیفیت هوا به دلیل گرد و خاک در مناطق شمال، شرق، مرکز استان و کلانشهر اصفهان را خواهیم داشت که می تواند منجر به هوایی ناسالم برای گروه های حساس و در برخی ساعات برای عموم شود.
وی به شهروندان و به ویژه گروه های حساس توصیه کرد به دلیل کاهش کیفیت هوا، به ویژه امشب و فردا صبح از تردد در فضای آزاد خودداری کنند.
سیدان همچنین با اعلام اینکه دمای هوا طی این دو روز تغییر محسوسی ندارد، افزود: بیشینه دمای هوای اصفهان در گرم ترین ساعات به ۳۸ درجه سانتی گراد و کمینه به ۲۰ درجه سانتی گراد می رسد.
به گفته وی، گرم ترین نقطه استان چوپانان با ۴۱ درجه سانتی گراد و خنک ترین نقطه بوئین میاندشت با ۷ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش بینی می شود.
این کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، خاطرنشان کرد: دمای هوای اصفهان تا روز جمعه تغییر محسوسی ندارد ولی به نظر می رسد اوایل هفته آینده و روز شنبه و یکشنبه هوای اصفهان خنک تر شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید