فارس/ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شده است.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.
به گفته وی، در حال حاضر ۴۹۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیشترین آمار بستری شدگان در کردستان مربوط به شهر سنندج است و در حال حاضر ۱۹۸ بیمار در بیمارستان توحید، ۲۸ نفر بیمارستان بعثت و ۹۰ نفر در بیمارستان کوثر این شهر بستری هستند.
رضاعی به آمار بستری شدگان مبتلا به کووید 19 در سایر شهرستان‌های استان هم گریزی زد و بیان کرد: هم اکنون ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی سقز، ۱۸ نفر در بیمارستان بوعلی مریوان، ۳۶ نفر بیمارستان فجر مریوان، ۱۵ نفر بیمارستان شهیدبهشتی قروه، ۱۵ نفر در بیمارستان امام حسین بیجار، ۱۹ نفر در بیمارستان سینای کامیاران، ۱۴ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره، یک نفر در بیمارستان صلاح‌الدین بانه، ۶ نفر در بیمارستان شهدا دهگلان، ۴ نفر در بیمارستان شهید چمران سروآباد و ۱۴ نفر در در بیمارستان رازی بانه بستری هستند.
به گفته وی، حال ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان وخیم است و در حاضر در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۰۹ نفر عنوان کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.
رضاعی به آمار جانباختگان ناشی از این ویروس به تفکیک شهرستان‌های استان پرداخت و گفت: ۶۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در سقز و ۱۰۲ نفر در سنندج جان باخته‌اند.
به گفته وی، ۲۳ نفر از جانباختگان استان مربوط به شهرستان قروه،۲۷ نفر بانه، ۱۶ نفر مریوان، ۲۳ نفر بیجار، ۲۹ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان است که به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online