صدا و سیما/ 2 دانشگاه علوم پزشکی و یک شبکه بهداشت در استان کرمان ، درباره روند رو به افزایش مبتلایان به کرونا و تکمیل تخت‌های بیمارستانی کرونا هشدار دادند.

غلامعباس محمدی رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی برای جلوگیری از بیماری کرونا گفت: افزایش شمارمبتلایان به بیماری کرونا موجب شد تا بیش از 60تخت بیمارستانهای امام رضا و شهید غرضی سیرجان تکمیل شوند و با بحران پذیرش بیماران جدید روبرو شویم.
محمدی افزود: هم اکنون با بازگشایی بسیاری از مراکز و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم جشن یا عزا به صورت جمعی موجب شده تا شاهد برگشت این ویروس فرصت طلب با شدت بیشتری درشهرستان باشیم.
مرتضی زاده رئیس شبکه بهداشت و درمان شهربابک هم خبر داد: در دو روز اخیر ۱۷نفر به مبتلایان کرونا در این شهرستان اضافه شد.
مرتضی زاده اذعان کرد: متاسفانه به دلیل بی توجهی مردم و رعایت نکردن نکات بهداشتی، طی دو هفته گذشته به طور ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته و هفته گذشته ۷مورد و در این هفته, طی دو روز گذشته ۱۷مورد به آمار مبتلایان کرونا در شهربابک افزوده شد.
وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی افزود: برای حفظ سلامتی خود و دیگران از حضور در تجمعات و محیط های پُرتردد خودداری و حتما استفاده از ماسک را جدی بگیرند.
در جیرفت هم دکتر مکارم رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت درباره افزایش مبتلایان کرونا در جنوب کرمان هشدار داد و بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی تاکید کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar