ایرنا/ رییس مرکز بهداشت دره شهر از ابتلای ۲ نوزاد به کرونا و قرمز شدن وضعیت سه روستای این شهرستان خبر داد.

سجاد مظلومی، رییس مرکز بهداشت دره شهر اظهار کرد: در هفته جاری تست 2 نوزاد در این شهرستان مثبت بوده که کار درمانی آنها در حال انجام است.
وی افزود: همچنین 2 روستای غربی و شرقی بخش مرکزی شهرستان نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز حضور در مراسمات ختم در وضعیت قرمز قرار دارند.
رییس مرکز بهداشت دره شهر یادآور شد: مراودات اهالی یکی از این روستاها باعث شده است روستای سوم‌ نیز در حالت قرمز قرار گیرد.
مظلومی گفت: با وجود هشدارهای اعلام شده مهمترین عامل شیوع کرونا در دره شهر حضور در تجمعات به خصوص عزاداری و عروسی ها است.
وی اظهار داشت: تعداد اعزامی ها هر لحظه بیشتر می شود و اگر مردم رعایت نکنند شهرستان دچار بحران خواهد شد.
رییس مرکز بهداشت دره شهر تاکید کرد: با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا هرگونه اعلامیه ترحیم و تسلیت در سطح شهرستان، سایت های خبری، کانال ها و گروهای تلگرامی ممنوع و پیگیرد قضایی دارد.
مظلومی گفت: همچنین صنوفی که پروتکل ها و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند پلمب خواهند شد.
وی از همه ریش سفیدان، معتمدین، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا برای کمک به عدم برگزاری مراسمات ختم و عروسی در این شهرستان کمک خواست.
رییس مرکز بهداشت دره شهر افزود: تلاش همه ما جلوگیری از شیوع این بیماری است و به طور قطع بدون کمک‌ مردم این کار امکان‌پذیر نیست.
مظلومی اضافه کرد: باتوجه به قدمت تاریخی فرهنگ مردم دره شهر نباید طوری شود که قانون اعمال محدودیت کند بلکه باید خودمان برای ریشه کنی این بیماری تلاش کنیم.
وی، یکی از مهمترین و ساده‌ترین راه های جلوگیری از این بیماری را زدن ماسک عنوان کرد و گفت: از همه همشهریان خواهشمندیم این موضوع را رعایت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today