مهر/ معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با حاد بودن شیوع کرونا گفت: وضعیت حاد کرونایی استان می طلبد که محدودیت های مجدد در استان اعمال شود.

علی مصطفوی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی صبح جمعه در بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که امروز در استانداری برگزار شد، به وضعیت قرمز استان اشاره و اظهارکرد: آذربایجان غربی از نظر کرونایی در وضعیت قرمز و حادی قرار دارد و این شرایط نیاز به رعایت هر چه بیشتر فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت‌های مجدد است.
وی با بیان اینکه در این خصوص پیشنهاداتی را برای اعمال محدودیت مجدد به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است، افزود: این پیشنهادات بعد از بررسی به کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور محول و بعد از تصویب نهایی رئیس جمهور از فردا محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تا اواسط خرداد ماه آمار فوتی زیر شش نفر در روز بود ولی این آمار با عادی شمردن وضعیت توسط مردم روز به روز بیشتر شد به طوری که روز گذشته آمار فوتی در استان به ۱۹ نفر رسیده است.
مصطفوی با بیان اینکه افزایش آمار نشان دهنده این است که خطر جدی و در کمین همه هست از همه مردم خواست ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بیش از پیش موارد بهداشت فردی، ماسک زدن و در خانه ماندن رعایت کنند چرا که تا پیدا شدن واکسن این بیماری، چاره‌ای دیگر نیست.
وی به نقش رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به شرایط موجود اشاره کرد و گفت: باید با اطلاع رسانی درست و به موقع، مردم را نسبت به عوارض و خطرات موجود آگاه کرد چرا که با روند فعلی روزهای بحرانی در پیش رو است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین از دانشگاه علوم پزشکی خواست آمار مربوط به کرونا را تحلیل و اطلاع رسانی نمایند تا مردم بدانند میزان ابتلاء امروزه در بین گروه سنی جوان افزایش یافته همچنین این ویروس تنها برای افراد با زمینه خاص بیماری خلاصه نمی‌شود و خطری برای همه افراد محسوب می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این با بیان اینکه تبلیغات راهکارهای مبارزه با کرونا متناسب با آهنگ خطرات انجام شود، گفت: مردم بیماری کرونا را لمس کرده و تجربه ابتلاء را در اطرافیان خود دیده‌اند و به همین خاطر باید حساسیت‌های بیشتری از خود نشان دهند.
حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: فرهنگ سازی برای زندگی سازگار با کرونا باید دراز مدت باشد چرا که این بیماری حداقل تا دو سال آتی فعال خواهد بود. برنامه‌های کوتاه مدت فقط به صورت مقطعی از برخی خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today