ایرنا/ مولوی ابراهیم جهانی طی حکمی از سوی نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان به عنوان امام جمعه اهل سنت سوران واقع در جنوب شرق این استان معرفی و منصوب شد.

در حکم حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی خطاب به مولوی ابراهیم جهانی آمده است: نماز جمعه از عبادات مهم در دین مقدس اسلام و سنگر نماز جمعه جایگاهی حساس و موثر در تقویت دین و نظام اسلامی است که مسوولیت اقامه آن از جانب ولی امر مسلمین واگذار می شود.
با توجه به پیشنهاد شورای امور فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان، بدین وسیله اینجانب به عنوان نماینده معظم له، جنابعالی را که بحمد الله آشنایی خوبی با این جایگاه رفیع و امر خطیر دارید، برای مدت سه سال بعنوان امام جمعه مسجد جامع شهرستان سوران منصوب میکنم.
انتظار می رود ضمن برگزاری این فریضه بزرگ الهی، با بیانات خود در تبیین و تشریح معارف اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) نمازگزاران را به وحدت و اخوت اسلامی و عمل به کتاب و سنت دعوت نموده و آنان را به وظایف خطیر و حساسی که در رابطه با اسلام، انقلاب و جامعه اسلامی دارند، آشنا ساخته و در وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقید به قوانین جاری کشور و اطاعت از ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) تشویق و ترغیب کنید.
حکم انتصاب مولوی ابراهیم جهانی به امامت جمعه مسجد جامع اهل سنت شهر سوران طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام دکتر بی‌نیاز جانشین نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اعطا شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today