ایرنا/ چهار نماینده فوتبال خوزستان در رقابت‌های لیگ برتر در هفته بیست و سوم مسابقات به مصاف حریفان خود می‌روند تا به روند صعودی خود در لیگ امسال ادامه دهند.

هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می‌شود که تیم های فولاد خوزستان و نفت آبادان بیرون از خانه و تیم نفت مسجدسلیمان در خانه برابر رقبای خود به میدان می‌روند تا با کسب نتایج ایده‌‍ آل جایگاه مناسب‌تری در جدول رده‌بندی برای خود رقم بزنند.

نفت مسجدسلیمان – ماشین سازی
تیم نفت مسجدسلیمان مانند دیگر تیم های تحت حمایت وزارت نفت، به لحاظ مالی با مشکلاتی بسیاری مواجه است به گونه‌ای که هزینه اردوی این تیم در تهران به سختی فراهم شد و اگر مسئولان شهرستانی و استان نتوانند بودجه این تیم را تامین کنند برای فصل آینده با مشکل جدی رو به رو خواهد بود.
نفتی‌های مسجدسلیمان در حالی نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر را آغاز کردند که خوشبین‌ترین طرفدار این تیم تصور نمی‌کرد نفت مسجدسلیمان بتواند نیم فصل رقابت‌ها را بدون شکست پشت سر بگذارد. تارتار با نفتی‌ها ثابت کرد که راه مبارزه با تیم‌های بزرگ را به خوبی بلد بوده و می‌تواند پله های ترقی را طی کند.
بدون تردید نفت مسجدسلیمان پدیده این فصل رقابت های لیگ برتر به شمار می رود و باید گفت که مهدی تارتار با این تیم کم‌بضاعت دست به کاری بزرگ و فراموش نشدنی زد. زردپوشان زاگرس‌نشین در مصاف با تیم‌های بزرگی همچون پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و پدیده عملکرد درخشانی کسب کردند و این امر موجب شد تا نفتی‌ها در نیمه بالایی جدول رده‌بندی قرار گیرند.
تیم نفت مسجدسلیمان در این هفته از رقابت‌ها به مصاف تیم ماشین سازی می‌رود که هفته گذشته در مصاف با تیم فولاد متحمل شکست شد و این موضوع انگیزه شاگردان مهاجری را برای کسب امتیاز دوچندان می کند.
پس از این که احد شیخ لاری استعفای خود را اعلام کرد، مسئولان باشگاه با این موضوع موافقت کردند و رضا مهاجری را به عنوان سرمربی برگزیدند تا این مربی بار دیگر به تبریز برگردد.
ماشین سازی عملکرد نسبتا خوبی در لیگ امسال نداشته و اکنون با ۲۴ امتیاز در مکان دهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است لذا می‌توان روی کاغذ شانس پیروزی نفتی‌ها را بیشتر دانست.
شاگردان تارتار تنها با سه شکست بعد از سپاهان کمترین باخت را در رقابت‌های این فصل لیگ برتر داشته که این موضوع نشان از خط دفاع قدرتمند این تیم دارد، در سوی مقابل ماشین سازی با ۳۱ گل خورده یکی از ضعیف ترین خط دفاع لیگ را دارد.
با وجود اینکه هر ۲ تیم تاکنون در امر گلزنی آمار بسیار ضعیفی داشته اند باید دید دوئل بین تارتار و مهاجری به سود کدام مربی ختم می‌شود.

نساجی مازندران - فولاد خوزستان
تیم فولاد که میزبان اولین بازی لیگ برتر بعد از وقفه چهار ماهه مقابل استقلال بود نشان داد که راه غلبه بر تیم‌های بزرگ را بلد بوده و به دنبال کسب سهمیه آسیایی است تا از این طریق دل هوادارانش را شاد کند اگرچه رسیدن به این مهم کار بسیار سختی است.
نکونام در مصاف با تیم های استقلال و ماشین سازی نشان داد که با فرصت دادن به نیروهای جوان می تواند موانع بزرگ را از سر راه بردارد. پیروزی سرخپوشان اهوازی مقابل استقلال و ماشین سازی در حالی رقم خورد که میانگین سنی شاگردان نکونام بسیار پایین تر از حریفان بود و این موصوع نقطه قوت تیم فولاد است.
اما فولادی‌ها در این هفته به مصاف تیم نساجی مازندران می‌روند که در میانه جدول قرار دارد. تیم فولاد برای اینکه از کورس رقابت با دیگر حریفان عقب نماند نیاز مبرم به سه امتیاز بازی دارد. آنها باید از تمام بازی های خود امتیاز کسب کنند تا شرایط خود را در جدول رده‌بندی بهبود دهند.
فولاد در حالی به مصاف نساجی می رود که جواد نکونام همراه با این تیم به لیگ‌برتر صعود کرد و پس از ۲۴سال انتظار، قائمشهری‌ها را به سطح اول فوتبال برگرداند و این موضوع کار سرمربی فولاد را سخت تر می کند اگرچه نکونام محبوبیت زیادی نیز در این شهر دارد.
نکته جالب توجه در این مسابقه حضور پرتعداد بازیکن و اعضای کادر فنی فولاد است که سابقه کار در تیم نساجی را دارند و این موضوع به زیبایی بازی کمک می کند، نماینده خوزستان اکنون با ۳۹ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار دارد و در صورت برد در این دیدار می‌توانند به رده دوم صعود کند.
فولادی اگرچه کار بسیار سختی مقابل نساجی دارند اما انگیزه و جنگندگی بازیکنان فولاد به حدی است که آنها به چیزی جز کسب سهمیه آسیایی فکر نمی کنند. شاگردان نکونام در بازی های بیرون از خانه تیم دست و پا بسته ای نبوده و بسیاری از امتیازات خود را از این طریق کسب کردند.

تراکتورسازی - نفت آبادان
با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و به ویژه خوزستان، تمرینات نفت آبادان تعطیل و این فرصت مهیا شد که نفتی‌ها به مشکلات خود رسیدگی کنند اما وقفه چهار ماهه مسابقات نیز نتوانست دردی از زردپوشان آبادانی دوا کند و این تیم همچنان با مشکلات مالی فراوانی مواجه است.
نفت آبادان که یکی از ریشه دارترین تیم های فوتبال ایران است و بازیکنان بسیاری از این تیم به تیم‌های ملی راه یافتند به دلیل بخشنامه جدید وزارت نفت مبنی بر ممنوعیت تیمداری در لیگ برتر وضعیت خوبی ندارد و این موضوع ظلمی بزرگ به فوتبال خوزستان و به ویژه نفت آبادان و مسجدسلیمان است.
تیم نفت آبادان در نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر عملکرد خیره‌کننده‌ای داشت و توانست تا پله سوم جدول رده بندی بالا بیاید اما رفته رفته با ادامه مسابقات و حضور اسکوچیچ سرمربی نفتی‌ها در تیم ملی ایران، عملکرد طلایی پوشان آبادانی سیر نزولی پیدا کرد و اکنون در جایگاه هفتم جدول رده‌بندی قرار دارند.
نفتی‌ها در وقفه مسابقات، ۲ بازی تدارکاتی با تیم‌های خوزستانی برگزار کردند، شاگردان بهنام سراج ابتدا در اهواز به مصاف تیم فولاد خوزستان رفته و مغلوب شدند همچنین در دومین بازی رو در روی استقلال خوزستان قرار گرفته و پیروز میدان شدند.
تیم نفت آبادان در هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر میهمان تیم تراکتورسازی هستند که به لحاظ مالی زمین تا آسمان با آنها متفاوت است و این موضوع شانس نفتی‌ها را برای برد در این دیدار کم رنگ می‌کند البته نباید فراموش کرد که این نماینده استان تیم های بزرگی همچون پرسپولیس، استقلال و ... را به زانو درآورده است.
دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم لیگ برتر:
۱۴ تیرماه:
تراکتورسازی - نفت آبادان (ساعت ۲۰:۱۵ ورزشگاه تبریز)
۱۵ تیرماه:
نفت مسجدسلیمان - ماشین سازی (ساعت ۲۱ ورزشگاه بهنام محمدی)
نساجی - فولاد (ساعت ۲۱ ورزشگاه قائمشهر)


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today