فارس/ منابع محلی می‌گویند: حمله پلنگ ایرانی در ارتفاعات شمال شرقی هرمزگان به یک گله دام، 5 بز را دریده است.

ارتفاعات شمالی و شمال شرقی هرمزگان زیستگاه پلنگ ایرانی است و به تازگی در روز گذشته مردم محلی خبر داده‌اند که حمله یک قلاده پلنگ به گله‌ای از دام‌های محلی موجب تلف شدن 5 دام آنها شده است.
بنا بر اعلام محیط زیست هرمزگان، شکارهای غیرمجاز در سال‌های اخیر موجب شده تا جمعیت حیوانات علف‌خوار در مناطق شمالی و شرقی هرمزگان و بخصوص در ارتفاعات کم شود و حیوانات وحشی نظیر پلنگ ایرانی مجبور به تأمین غذای خود از دام‌های محلی شوند.
گله‌های بز محلی که اغلب در ارتفاعات چرا می‌کنند، طعمه خوبی برای پلنگ ایرانی هستند و همین موضوع سبب شده تا این حیوان به گله‌ها حمله کرده و از آنها تأمین خوراک کند.
محیط زیست هرمزگان متأسفانه اعلام کرده که خسارتی به دامداران از بابت حمله حیوانات وحشی داده نمی‌شود و دامداران می‌توانند دام خودشان را بیمه کنند تا بتوانند در صورت تلف شدن، خسارت آن را از بیمه دریافت کنند.
عدم اهتمام محیط زیست در پرداخت خسارت به دامداران در چنین مواردی سبب می‌شود تا شاهد تیراندازی دامداران به سمت حیوانات نادر باشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today