ایرنا/ فرماندار اردبیل از برگزاری رزمایش مقابله با کرونا در اردبیل خبر داد و گفت: زنگ خطر وضعیت قرمز در شهرستان اردبیل به صدا درآمده است.

مسعود امامی یگانه، فرماندار اردبیل در این زمینه اظهار کرد: مردم باید ویروس کرونا را جدی بگیرند و پروتکل‌های بهداشتی را به طوری جدی رعایت کنند.
امامی یگانه اظهار داشت: حساسیت برخی اقشار مردم نسبت به ویروس کرونا کمتر شده و این امر خطر قرمز شدن وضعیت را جدی کرده است.
وی گفت: در حال حاضر مراسم ترحیم و عروسی در خانه‌ها افزایش یافته و خروجی این مراسمات افزایش مبتلایان به ویروس کرونا است و مردم باید از برگزاری این مراسمات جدا خوداری کنند چرا که خطر بازگشت به روال و محدودیت‌های قبلی با این وضعیت وجود دارد.
فرماندار اردبیل افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست و صورت الزامی است و همگان باید این موارد را مبنای کار قرار داده و از حضور در تجمع‌ها و مراسم خودداری کنند.
امامی یگانه از برگزاری مانور فاصله‌گذاری اجتماعی از هفته آینده در اردبیل خبرداد و افزود: این مانور نسبت به مانورهای قبلی عملیاتی و اجرایی خواهد شد و با صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند برخورد جدی می‌شود.
وی گفت: بیش از ۵۰ گروه در اردبیل در راستای نظارت بر فاصله‌گذاری اجتماعی در مانور روز یکشنبه ۱۵ تیرماه حضور خواهند داشت و این نظارت‌ها و بازرسی‌ها به صورت مستمر و با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.
فرماندار اردبیل هدف از اجرای این مانور را آموزشی و اطلاع‌رسانی به عموم مردم و نشان دادن حساسیت موضوع کرونا و الزام استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف و عموم مردم و برخورد با متخلفان در این حوزه بیان کرد.
فرماندار اردبیل افزود: عرضه قلیان ممنوع بوده و با عرضه‌کنندگان قلیان برخورد جدی شده و مراکزشان پلمب می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today