ایسنا/ بخش آزمایش سلولی-مولکولی کرونا در 2 آزمایشگاه خصوصی در زاهدان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد.

محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این باره گفت: در حال حاضر شش آزمایشگاه دولتی به صورت شبانه روزی در حال بررسی تست کرونا هستند اما با توجه به روند صعودی آمار مبتلایان، ورود همکاران بخش خصوصی به این بخش ضروری به نظر می رسید.
وی ادامه داد: پس از اعلام فراخوان، آزمایشگاه هایی که تجهیزات و زیرساخت مورد نیاز برای انجام آزمایشات مرتبط را داشتند اعلام آمادگی کردند که امروز دو آزمایشگاه رسما فعالیت خود را در این بخش آغاز کردند و یک آزمایشگاه دیگر نیز از هفته آتی به این مجموعه اضافه خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه در شش آزمایشگاه دولتی تا کنون 15 هزار تست کرونا آزمایش شده است تصریح کرد: از این پس تنها افراد بالای 60 سال و افراد علامت دار، با در دست داشتن نسخه پزشک امکان تست دادن در بخش دولتی را خواهند داشت.
وی تاکید کرد: تست گرفتن از افراد بدون علامت، از لحاظ علمی و اقتصادی توجیه پذیر نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه برای انجام تست در بخش خصوصی نیازی به نسخه پزشک نیست گفت: هر یک از آزمایشگاه های خصوصی راه اندازی شده، با تعرفه آزاد فعالیت کرده و امکان انجام روزانه 50 تا 70 تست را دارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today