ایرنا/مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: ۶۵ درخت در بهشت متقین بیرجند طعمه حریق شد که علت آن انداختن ته سیگار روشن بین درختان بود.

علی حسینی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شب گذشته یک مورد آتش سوزی جنب قطعه یک مزار شهدا بیرجند به مرکز فرماندهی آتش نشانی بیرجند اعلام شد.
وی بیان کرد: بلافاصله دو تیم از ایستگاه شماره یک و دو تیم از ایستگاه شماره چهار به همراه دو خودروی تانکر پشتیبانی آب به موقعیت حادثه اعزام شدند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند تصریح کرد: این حادثه که به دلیل بی‌احتیاطی شهروندان و احتمالا انداختن ته سیگار روشن بر روی درختچه‌های ترون شروع شده بود بلافاصله با توجه به شرایط جوی و وجود باد تند به درختان کوتاهتر و سپس به درختان بلندتر سرایت کرده بود.
وی ادامه داد: با حضور تیم‌های عملیاتی و مسوولان عملیات بلافاصله آتش‌نشانان به پنج تیم اطفای حریق تقسیم شده و فوری از پیشروی آتش سوزی جلوگیری کردند.
حسینی با بیان اینکه در این عملیات ۶ خودروی و ۱۶ آتش نشان حضور داشتند عنوان کرد: با توجه به ارتفاع بلند درختان و وجود باد تند حدود ۳۵ درخت دچار حریق شده و ۳۰ درخت دیگر نیز به صورت جزئی درگیر شده بود که از پیشروی آتش جلوگیری شد.
وی گفت: با اقدام به موقع و سریع آتش‌نشانان از گسترش حریق به حدود ۲۰۰ درخت دیگر در این منطقه جلوگیری به عمل آمد و این آتش سوزی خسارت جانی نداشت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today