ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: وضعیت کلی استان خراسان جنوبی تا امروز روند افزایشی بیماران بستری با مشکل حاد تنفسی را نشان می‌دهد.

محمد دهقانی فیروزآبادی رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار با مشکل حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی افزود: ۵۸ بیمار مثبت مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری و ۱۴ نفر در بخش (ICU) مراقبت‌های ویژه هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: براساس آخرین رتبه‌بندی و رنگ‌بندی شهرها، شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت خیلی پرخطر (قرمز)، شهرستان‌های قاینات، فردوس، سربیشه و بشرویه وضعیت پرخطر (نارنجی)، شهرستان‌های زیرکوه، نهبندان و خوسف وضعیت متوسط خطر (زرد) و شهرستان‌های درمیان و سرایان وضعیت کم خطر (سفید) قرار دارند.

توصیه موکد به استفاده از ماسک
وی اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در استان شاهد هستیم و افزایش موارد بیماران تنفسی و بستری‌های مثبت مبتلا به کرونا که نشان‌دهنده افزایش انتقال و ابتلای مردم استان به این بیماری است و در راستای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در محل‌های تجمعی و جاهایی که افراد حضور دارند، الزامی شده و در جهت کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا توصیه موکد بر استفاده از ماسک در خارج از منزل به ویژه مکان‌هایی است که افراد کنار هم قرار می‌گیرند.
دهقانی افزود: همچنین رعایت فاصله یک تا ۲ متر کاملا الزامی است و امیدواریم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شست و شوی مکرر دست‌ها بتوانیم از انتقال این ویروس جلوگیری کنیم که نتیجه آن کاهش موارد بستری در بیمارستان‌ها و فوتی در استان خواهد بود.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و موارد ابتلا به ویروس کرونا از اواخر فروردین تا اوایل خردادماه امسال در خراسان جنوبی روند کاهشی نسبتا ثابت داشت اما از نیمه خرداد امسال دوباره صعودی شده است.
تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (پنجشنبه) گفت: متاسفانه آمار بستری در بیشتر استان‌های کشور در حال افزایش است. استان‌هایی که روز گذشته قرمز اعلام شده بودند، همچنان در وضعیت قرمز هستند.
سیما سادات لاری افزود: به همه مردم توصیه می‌کنیم فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک را جدی بگیرند. رعایت این سه مورد می‌تواند تا ۹۷ درصد از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند. از همه مردم می‌خواهیم در خارج از منزل از ماسک استفاده کنند. حتی ماسک‌های خانگی نیز می‌تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today