شبستان/ قطع مکرر آب و فقر در زیرساخت های انتقال و توزیع آب، داد امام جمعه زاهدان را در آورد.

آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زاهدان بیان داشت: ارزان بودن سوخت در کشورمان در مقایسه با افغاستان و پاکستان زمینه قاچاق سوخت را از استان فراهم کرده و در این میان لغزش مسئولان استانی وجود دارد لذا می طلبد دستگاه قضا نظارت بیشتری بر روی عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی داشته باشد.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: همچنین سرازیر شدن بودجه و اعتبارات کشور به استان زمینه انحراف مدیران اجرایی را فراهم می کند که در این رابطه دستکاه قضا دقت بیشتر کند تا از وقوع فساد جلوگیری شود.
محامی با اشاره به اینکه هر فسادی که شکل می گیرد باید برخورد قاطعی با آن شود، گفت: باید بین سرمایه گذاران و فساد گری که تخطی کرده فرق گذاشته شود.
وی در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه به توصیه های رهبری به قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: امیدواریم قوه قضائیه به توصیه ها و سفارشات مقام معظم رهبری جامع عمل بپوشاند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: یکی از عرصه های عدالت، عدالت در خانواده است؛ معارف اسلامی مردان را نسبت به رعایت حق و حقوق زنان و فرزندان توصیه کرده است.
محامی تاکید کرد: کسی که برای خانواده اش تلاش می کند اجر و ثواب آن از مجاهدت در راه خدا بیشتر است.
وی افزود: سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست و تولد کودکان معتاد از زنان معتاد را به خود اختصاص داده است و این زیبنده استان سیستان و بلوچستان نیست و مردان باید احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و حق همسر و فرزندان خودشان را ادا کنند.
امام جمعه زاهدان در ادامه سخنان خود یکی از عرصه های عدالت را عدالت بر مصرف و صرفه جویی و کمبود آب که مردم با آن گرفتار هستند اشاره کرد و یادآور شد: از یک طرف مردم در آب صرفه جویی کنند اما از طرف دیگر آب و فاضلاب به فکر توسعه زیرساخت ها برای انتقال و توزیع آب باشد.
محامی گفت: مسئولان آب و فاضلاب در مقام پاسخگویی در مورد قطع آب از تریبون نماز جمعه باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today