ایرنا/ کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با میزان دمای ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین نقطه این استان گزارش شد.

حسین سلطانی، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: طی مدت یاد شده شهر حلب از توابع شهرستان ایجرود با میزان دمای ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شد.
وی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.
سلطانی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته زنجان با ۱۴/۰۲ درجه سانتیگراد چهارمین مرکز استان خنک کشور به ثبت رسید، افزود: بر اساس پیش بینی صوت گرفته، امروز هوای این استان پایدار و قسمتی ابری و از بعداز ظهر با وزش باد و اواخر وقت نیز به میزان ابرها افزوده خواهد شد.
وی تصریح کرد: یکشنبه به علت عبور امواج ضعیف از منطقه، احتمال بارش باران به شکل کم و وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوا از روز دوشنبه روند افزایشی خواهد داشت.
سلطانی با بیان اینکه ورود توده هوای سرد از عرض های شمالی، موجب خنک شدن هوای زنجان شده است، تصریح کرد: دمای هوای این استان از روز جمعه /ششم تیر ماه/ بین هشت تا ۱۲ درجه سانتیگراد نسبت به روزهای قبل، خنک تر شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today