ایرنا/ فرماندار ثلاث‌باباجانی با اشاره به اینکه زلزله ۴ ریشتری بامداد امروز (شنبه) هیچ‌گونه خسارتی نداشت و مشکلی را برای مردم ایجاد نکرد، گفت: باتوجه به اینکه همه ساخت و سازها بعد از زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۹۶ در این منطقه اصولی و تخصصی بوده است، امروز مردم با زلزله ۶ ریشتری هم در امان خواهند بود.

یدالله شکری فرماندار ثلاث‌باباجانی افزود: ۹۸ درصد ساخت و سازها در روستاها و ۹۷ درصد در شهرهای شهرستان ثلاث باباجانی به اتمام رسیده است و رعایت اصول ایمنی در این ساخت و سازها باعث شد که مردم زلزله ۴ ریشتری بامداد امروز را احساس نکنند.
وی افزود: به لطف خدا، همت و همکاری دولت و همه ارگان‌ها و سازمان‌ها امروز می‌توانیم به مردم شهرهای زلزله‌زده بگوییم که شما در امنیت و آرامش هستید.
به گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی ۴ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه بامداد امروز (شنبه) ازگله در استان کرمانشاه را لرزاند.
این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت ۴۵.۴۵عرض شمالی و ۳۵.۱۳ طول شرقی ثبت شده است.
نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع زمین لرزه ۴۸ کیلومتری ازگله (کرمانشاه)، ۶۸ کیلومتری نوسود (کرمانشاه) و ۶۹ کیلومتری قصرشیرین (کرمانشاه) اعلام شده است.
همچنین نزدیکترین مراکز استان به زلزله ۱۴۱ کیلومتری سنندج و ۱۷۳ کیلومتری کرمانشاه است.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today