ایران جیب/ حادثه معدن ذغال سنگ گیلانغرب استان کرمانشاه یک کشته و 6 مصدوم برجا گذاشت.

مهدی ولی‌پور، سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور درباره این حادثه به «ایران» گفت: ساعت ۱۳و۳۵ دقیقه جمعه ۱۳ تیر بر اساس گزارش دریافتی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان کرمانشاه از حادثه گازگرفتگی در معدن شهرستان گیلانغرب روستای سرتیتان باخبر شده و سه تیم عملیاتی به محل اعزام شدند. معدن ذغال سنگ روستای سرتیتان دچار ریزش نشده بلکه در شیفت بعد از ظهر و در حالی که 7 معدنچی در حال کار بودند خبر رسید که این افراد دچار گاز گرفتگی شده‌اند که بلافاصله سه تیم از گیلانغرب، اسلام آباد و کرمانشاه به محل اعزام کردیم و ۳ نفر را که دچار مشکل تنفسی حاد بودند به بیمارستان منتقل کردیم اما در این حادثه یکی از معدنچیان به نام جواد ثابتی نیا ۴۱ ساله جان باخت و 4 مصدوم دیگر بستری هستند.
عادل شفیعی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه درباره این حادثه گفت: با توجه به وضعیت مصدومین که 7 نفر بودند و دچار مسمومیت با گاز شده بودند برای اعزام هرچه سریعتر آنان به مرکز درمانی یک تیم واکنش سریع از هلال احمر استان نیز توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شد. در این حادثه یک نفر از مصدومین به علت شدت جراحات جان باخت.
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس نیز ضمن تأیید خبر گازگرفتگی کارگران معدن به ایران گفت: در این حادثه یک نفر فوت کرد و 2 نفر هم که حال وخیمی داشتند با بالگرد به کرمانشاه اعزام شدند و 4 نفر از حادثه دیدگان هم که حال بهتری داشتند در یکی از بیمارستان های گیلانغرب تحت مداوا قرار گرفته اند.
وی درباره علت این رخداد گفت: علت حادثه ریزش معدن نبوده و فقط گاز گرفتگی بوده که کارشناسان نوع گاز مسموم کننده را به زودی اعلام خواهند کرد. همچنین «کیومرث نجفی، محمدرضا شکری، محمد ملکی، عباس شاه ولیان، مسلم مرادی و اکبر منفرد» مصدومان این حادثه هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today