فارس/ معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بخش عمده مطالعات پروژه‌های بزرگراهی شمال استان در حال انجام بوده و در حال حاضر ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان در دست اجرا است.

علی یوسف زاده، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: با تعریف ۳ طرح بزرگراهی کلیه راه‌های شمال استان پوشش داده می­‌شود و بخش عمده مطالعات پروژه‌های بزرگراهی شمال استان در حال انجام است.
وی افزود: با پیگیری­‌های انجام شده و حمایت‌های همه جانبه مسؤولان استانی، از یک طرف طول طرح‌ها در پیوست قانون بودجه افزایش یافت و از طرف دیگر جهش خوبی در افزایش اعتبارت قانون بودجه صورت گرفت.
معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: برخی از این پروژه‌‌ها به جهت مشکلات اعتباری در سال‌های گذشته در قطعات کوچکی اجرا می‌شد.
یوسف زاده بیان داشت: در سفر ریاست جمهور به استان اعتبارت خوبی برای پروژه‌های حمل و نقل استان مصوب شده که تخصیص به موقع آنها روند اجرایی پروژه‌ها را سرعت خواهد بخشید.
وی در خصوص پروژه‌های در دست احداث و مطالعه نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان در دست اجرا بوده و ۲۳۰ کیلومتر نیز به‌صورت همزمان مطالعات نقشه ­برداری، طراحی ابنیه فنی و طراحی مسیر در دست اقدام است.
معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل معتقد است هر چند با توسعه راه‌های ۴ خطه که مطالبه مردم است، تصادفات کاهش می‌یابد اما عوامل انسانی نیز در میزان تصادفات دخیل است.
وی معتقد است در کنار توسعه راه‌های استان که نیازمند اعتبارات هنگفتی است، تسریع در توسعه سیستم‌های هوشمند و آنلاین کنترل سرعت و میانگین سرعت با هزینه بسیار کمتر از هزینه احداث یک کیلومتر بزرگراه می­‌تواند تاثیر مستقیم بر کاهش تخلفات و در نهایت تلفات جاده­‌ای داشته باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today