فارس/ سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: شمار مراجعات و بستری‌ها در مراکز درمانی خلخال نسبت به دو هفته گذشته ۵۰درصد افزایش داشته است.

سجاد رحیمی، سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهار کرد: متاسفانه دستورالعمل‌ها در روستاهای شهرستان از سوی مردم با بی‌توجهی روبه‌رو شده و شاهد افزایش موج بیماری کرونا و بالا رفتن موارد مثبت و مشکوک هستیم.
وی افزود: آمارها نشان از افزایش پنجاه درصدی بستری‌ها به‌علت ابتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال دارد.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال با اشاره به موارد مشکوک و مثبت در روستاهای خلخال در پی افزایش برگزاری مجالس ترحیم و مراسمات گفت: مردم فکر نکنند پروتکل‌های بهداشتی تنها در زمان خاصی باید اجراء می‌شد.
رحیمی با اشاره به مورد روستای گهراز بیان داشت: از سوی ستاد کرونا ویروس تذکرات لازم به خانواده متوفی و اینکه باید دستورالعمل‌ها در هنگام خاکسپاری و مراسمات رعایت شود بارها اعلام و اکنون شاهد برگزاری محافل زیرزمینی و برگزاری جشن‌ها هستیم که خطر انتقال و سرایت این بیماری مهلک را افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: مردم فکر نکنند که بیماری کرونا فقط در کمین افراد سالخورده و دارای بیماری زمینه‌ای قبلی است بلکه گزارشات از سراسر کشور نشان از ابتلای گروه‌های سنی حتی سنین پائین نیز دارد.
رحیمی گفت: زمان طولانی برای جلسات اداری در جمع‌های بیش از ده نفره خطرناک بوده و مدیران باید سعی کنند زمان جلسات را کاهش دهند.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: در هفته گذشته چهار فوتی در شهرستان خلخال ثبت شده و شش بستری هم اکنون در بیمارستان امام(ره) در حال مداوا هستند که وضعیت سه نفر از بیماران وخیم است.
رحیمی گفت: متاسفانه در نمونه‌گیری‌های انجام شده در روستاها بیش از سی و پنج درصد موارد مثبت مربوط به افرادی هستند که در مراسمات شرکت کرده‌اند و این زنگ خطر همگانی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today