صدا و سیما/ پای درد دل اهالی روستا‌های هیرمند که هر ساله در ماه‌های گرم سال با وجود دمای زیاد منطقه با مشکل بی آبی دست و پنجه نرم می‌کنند و چشم انتظار اقدام مسئولان هستند.

سیستان و بلوچستان به دلیل پهناوری و محرومیت زیرساخت‌ها همواره از مشکل کمبود آب رنج می‌برد، این مشکل با گرمای هوا و فرا رسیدن تابستان به اوج خود می‌رسد و هم در شهر‌های سیستان و هم در شهر‌های بلوچستان مردم هرساله تابستان سختی را تجربه می‌کنند.
قطعی آب شرب در روستاهای شمال شهرستان هیرمند یکی از بزرگترین مشکلات مردم در فصل تابستان است که با توجه به گرمای هوا و مصرف بالای آب در این فصل با مشکلات جدی رو به رو می شوند.
اهالی چندین روستا در شهرستان هیرمند در گرمای بالای 50 درجه و در شرایط بیماری کرونا آب شرب خود را از رودخانه ها و انهار تامین می کنند.
چندین سال است که مردم شهرستان هیرمند و روستا‌های آن با مشکل جدی کمبود و افت شدید فشار آب در ایام گرم سال مواجه هستند و مسئولان هر ساله قول حل شدن و رفع این مشکل را می دهند و می گویند با راه اندازی خط جدید لوله آب به شهرستان هیرمند دیگر تابستان سختی نخواهیم داشت اما با گذشت چندین سال از راه اندازی این خط لوله هنوز این مشکل حل نشده است .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today