باشگاه خبرنگاران/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار از کشف ۱۰ رشته تور سدی و دیواری به طول ۲ هزار متر در منابع آبی شهرستان بیجار خبر داد.

علی اصغر هدایت زاده، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار گفت: محیط بانان این شهرستان در جریان گشت و کنترل‌های مستمر مناطق تحت مدیریت، موفق به کشف ۳ رشته تور سدی شدند که توسط صیادان غیرمجاز در منابع کار گذاشته شده بود و در این سه رشته تور ۲۲ قطعه ماهی به دام افتاده بود.
وی افزود: در سه ماه نخست سال جاری ۱۰ رشته تور سدی و دیواری به طول بالغ بر ۲ هزار متر که به صورت غیرمجاز برای صید ماهی در منابع آبی رها شده توسط یگان حفاظت این اداره کشف و جمع آوری شده است.
هدایت زاده بیان کرد: در این تور‌های کشف شده، ۲۷۰ قطعه ماهی اجیر شده که از این تعداد حدود ۶۰ قطعه آن زنده و با داشتن توانایی شنا، مجدداً برای ادامه حیات به منابع آبی بازگردانده شده و بقیه تلف شده و ضمن تعیین تکلیف، به شیوه اصولی، دفن بهداشتی شدند.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار ادامه داد: فصل تخم ریزی آبزیان به ویژه ماهی‌ها حساس است و به همین دلیل گشت و کنترل منابع آبی با شدت و حساسیت بیشتری انجام می‌گیرد و با متخلفان طبق قانون به شدت برخورد می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online