ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اکنون تعداد بستری بیماران کرونایی در این استان به میزان روزهای آخر اسفند 98 نزدیک می‌شود که زنگ خطری برای مردم و مسوولان است.

طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهارداشت: متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد افزایش بستری‌ها در مجموع ۶۸۷ نفر در استان هستیم یعنی بیش از ۱۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد بازگشت دوباره محدودیت‌ها می‌تواند عامل جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در استان شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: همچنین زنگ خطر دیگری که وجود دارد در خصوص سن مبتلایان به این بیماری است که آمار حاکی از کاهش سن مبتلایان بستری است.
چنگیز ادامه داد: در این مرحله بیمارستان‌های امین، خورشید و غرضی به عنوان مرکز ارجاع بیماران کرونایی در شهر اصفهان است و علاوه بر این سایر بیمارستان‌ها نیز دارای بخش ایزوله به منظور پذیرش بیمارانی است که به واسطه بیماری دیگری غیر از کرونا مراجعه داشته و ابتلای به کرونا در آنها تشخیص داده شده است.
وی با بیان اینکه تجمع‌ها عامل گسترش بیماری کروناست، تاکید کرد: مردم از حضور در اجتماع‌ غیر ضروری در همه بخشها خودداری کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: متاسفانه برخی گزارش‌ها حاکی است با شروع فعالیت تالارها در استان، این مراکز نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام لازم ندارند.
وی اضافه کرد: برغم اینکه مراسمی مثل جشن عروسی، ترحیم و مهمانی و موارد شبیه آن در فرهنگ ما پسندیده است ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا توصیه می‌شود، شهروندان و هم استانی‌ها از حضور در این برنامه‌ها اجتناب کنند.
تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۳۰ هزار آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده و تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا بیش از ۲۲۵ هزار و تعداد جان باختگان از این بیماری بیش از یازده هزار نفر بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today