تسنیم/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از برگزاری رزمایش مقابله با کرونا و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل خبر داد و گفت: از فردا این رزمایش با همکاری دستگاه‌های مربوطه و رسانه‌ها برگزار می‌شود.

بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل اظهار داشت: رزمایش مقابله با کرونا و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی از فردا با همکاری دستگاه‌های مربوطه و رسانه‌ها در سطح استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به هدف از اجرای این طرح نیز گفت: درصدد هستیم با اجرای این طرح مردم را از اهمیت مقابله با این ویروس توجیه کنیم تا مردم به صورت دائم استفاده از ماسک را در برنامه زندگی خود قرار داده و با رعایت نکات بهداشتی نقش خود را برای ریشه‌کن کردن این بیماری انجام دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: خطر کرونا همچنان باقی است و عادی‌سازی این شرایط برای وخیم شدن وضعیت استان بسیار نگران کننده است و باید در این زمینه در راستای از بین بردن ذهنیت‌های اشتباه اقدامات لازم انجام یابد.
ندایی تصریح کرد: در حال نزدیک شدن به وضعیت قرمز در سطح استان هستیم در حالی که اردبیل شرایط خوبی را در هفته‌های گذشته به‌سر‌می‌برد که به‌همین منظور این مسئله نشان دهنده لزوم عزم همگانی برای مبارزه با این بیماری است تا وضعیت استان حاد نشود.
وی اظهار کرد: برای این که مجددا محدودیت‌ها در استان اعمال نشود باید وضعیت استان اردبیل را به شرایط مناسب‌تری برسانیم و رعایت موزاین بهداشتی را به مردم توصیه می‌کنیم تا بتوان در راستای تحقق اهداف مورد نظر اقدامات مناسبی انجام داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل نیز در این نشست بیان کرد: مقابله با ویروس کرونا تا حد قابل توجهی ملزوم به استفاده از ماسک است که این امر باید توسط تمامی افراد جامعه مورد توجه واقع شود تا بتوانیم این معضل را کنترل کنیم.
شهرام حبیب‌زاده اظهار کرد: احتمال حاد شدن وضعیت استان اردبیل برای هفته آینده بسیار بالاست و در هفته گذشته تعداد بیماران بستری شده به 145 مورد رسیده و هم‌اکنون بیمارستان امام پر شده و تعدادی از بیماران نیز در بخش بستری تحت مراقبت هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today