فارس/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی سد تالوار زنجان گفت: تالوار در صورت تامین اعتبار امسال افتتاح می‌شود.

اسماعیل افشاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه سد تالوار یک سد فرا استانی است، اظهار کرد: سه استان کردستان، زنجان و همدان از این سد منتفع می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با بیان اینکه سد تالوار 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: بخش عمده فعالیت‌های عمرانی این سد پایان یافته است.
وی از باقی ماندن بخشی از کارهای تکمیلی هیدرو مکانیکال، الکتریکال و پرداخت بهای تملک اراضی یاد کرد و گفت: با تخصیص اعتبار لازم، پروژه سد تالوار امسال تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.
افشاری با اشاره به آبگیری انجام شده در سد تالوار از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیان کرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر، آب ذخیره شده این سد بسیار ناچیز بوده، ولی در بارندگی‌های اخیر حجم قابل توجهی آب در پشت سد ذخیره شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به نیاز 120 میلیارد تومانی پروژه سد تالوار برای تکمیل شدن، تصریح کرد: با تخصیص 50 درصد این اعتبار نیز، این سد در اواخر سال‌جاری و یا اوایل سال آینده به اتمام برسد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today