فارس/ مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: قاچاق 10 عدد تلویزیون ال ای دی و 12 دستگاه جاروبرقی علاوه بر ضبط کالاها جزای نقدی 511 میلیون ‏ریالی را برای متهم به همراه داشت.

سید نجیم حسینی، مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان اظهار کرد: در اسفند ماه سال 1398 مامورین ایست بازرسی شهید کریمی شهرستان سروآباد موفق شدند از یک دستگاه خودرو وانت 10 دستگاه تلویزیون ال ای دی 43 اینچ و 12 دستگاه جارو برقی را کشف نمایند که ارزش آنها توسط گمرک مرز باشماق 510 میلیون و 954 هزار ریال اعلام شد.
وی افزود: با ارجاع پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سروآباد مستقر در شهرستان مریوان در مرحله بدوی حکم برائت متهمین صادر شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان خاطرنشان کرد: پس از اعتراض متهم، کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان کردستان به حکم شعبه بدوی و انجام بررسی و رسیدگی مجدد اوراق پرونده توسط شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان ضمن نقض حکم بدوی به نسبت احدی از متهمین، وی را از لحاظ ارتکاب قاچاق به ضبط کالاها محکوم کرد.
حسینی یادآور شد: علاوه بر ضبط کالاهای یاد شده متهم به پرداخت مبلغ 511 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده است و در خصوص متهم دیگر در پرونده حکم برائت شعبه بدوی را تایید و ابرام کرد.
وی اضافه کرد: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد «برای تلویزیون‌های ال ای دی از یک کد شناسه استفاده شده و جاروبرقی‌ها نیز فاقد گارانتی معتبر بوده و هیچ سند و مدرکی دال بر ورود کالاها از مجاری رسمی و قانونی یا تولید و مونتاژ داخل باشد در دسترس نبوده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان اضافه کرد: حکم صادره از شعبه تجدیدنظر غیر قابل اعتراض و لازم‌الاجراست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online