صدا و سیما/ با توجه به شرایط قرمز خراسان رضوی و مشهد با برپاکنندگان تجمعات غیر ضروری مانند مراسم عروسی و ترحیم در این شهر برخورد قانونی می شود.

علی اصغر حسنی، رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برپایی مراسماعلام برخورد قانونی با برپاکنندگان مراسم عروسی و ترحیم در مشهد عروسی و ترحیم همزمان با قرمز شدن وضع مشهد از نظر ابتلا به کرونا ممنوع بود و اکنون که وضع مشهد از قرمز هم عبور کرده است این محدودیت‌ها با جدیت بیشتری ادامه می‌یابد.
وی افزود: با برپاکنندگان تجمعات غیرضروری مانند مراسم عروسی و ترحیم در مشهد برخورد قانونی خواهد شد و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل می‌شود.
رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برپایی مراسم عروسی در شهرستان طرقبه - شاندیز که به لحاظ کرونا در وضع سفید قرار دارد با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت تالار‌های پذیرایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانعی ندارد.
حسنی اظهار کرد: با توجه به این که شهرستان طرقبه - شاندیز در نزدیکی مشهد قرار دارد و بسیاری از مردم این کلانشهر مراسم جشن خود را در این شهرستان ییلاقی برگزار می‌کنند از این بابت خطر وجود دارد و تصمیم‌گیری برای اعمال محدودیت‌ها در این شهرستان با توجه به شرایط گفته شده در حال پیگیری است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید