باشگاه خبرنگاران/ استاندار مرکزی از الزام استفاده از ماسک از ۱۵ تیرماه در اماکن عمومی استان مرکزی خبر داد.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در این باره اظهار کرد: از فردا ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در بانک ها، ادارات، بازارها، و فروشگاه‌ها و همه اماکن عمومی اجباری است و با افراد سهل‌انگار طبق ضوابط پیش بینی شده که برخورد قاطع می‌شود.
آقازاده افزود: اقامه نماز جماعت همچنان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مساجد پابرجا است، اما اگر روند بیماری همچنان صعودی باشد ممکن است در نشست بعدی ستاد پدافند زیستی استان در زمینه نماز جماعت و نماز جمعه محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.
او اضافه کرد: برگزاری مراسم خانوادگی و عروسی در شهر‌ها و روستا‌ها منوط به اطلاع قبلی و اخذ مجوز از اداره اماکن نیروی انتظامی است که طبق ضوابط خاص تنها با شمار محدودی موافقت خواهد شد و اگر مراسم زیرزمینی و فاقد مجوز مشاهده شود طبق مصوبه پدافند زیستی با برگزارکننده برخورد خواهد شد.

حضور در قبرستان‌های استان مرکزی ممنوع شد
استاندار مرکزی بیان کرد: برای کند کردن آهنگ انتشار ویروس و کمک به مهار بیماری حضور در آرامستان شهرستان‌ها و مرکز استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است؛ همچنین برگزاری مراسم ترحیم اموات در مساجد و انتقال فرد فوت شده به در منزل قبل از به خاک سپردن ممنوع است و با افراد خاطی برخورد می‌شود.
او ادامه داد: ادارات دولتی هم باید حفظ سلامت مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند و از برگزاری هرگونه نشست و مراسم نظیر مسابقه، گردهمایی و راهپیمایی در فضای باز و بسته به هر مناسبتی پرهیز کنند.
آقازاده با بیان اینکه شمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان مرکزی در بازه زمانی محدودی ۲ برابر شده تا کید کرد ک همه باید رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.
او تصریح کرد: اگر مردم به صورت هدفمند و مسئولانه همراهی نکنند ممکن است ظرف ۲ تا سه هفته آینده استان مرکزی با بحران جدی کرونا مواجه شود و پیک جدید بیماری در شهریورماه به گونه‌ای باشد که امکانات درمانی و تاب‌آوری نیرو‌های درمانی و شهرداری‌ها جوابگو نباشد.
استاندار مرکزی تاکید کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش سفر‌ها در تعطیلات اخیر باعث شد تا شیوع کرونا در استان مرکزی شدت بگیرد و هیچ کس نباید خود را مصون بداند و همه رفتار مسئولانه در قبال کرونا را سرلوحه قرار دهند.
او اظهار کرد: استان‌های همسایه مانند لرستان، قم و همدان در وضعیت شیوع کرونا قرمز قرار دارند و کمترین سهل انگاری می‌تواند در زمان کوتاهی استان مرکزی را به سمت وضعیت دشوار و شکننده ببرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today